Menü
https://leadergamer.com.tr/ingilterede-en-cok-satan-oyunlar-12-haziran/
Far Cry 5 19 Haziran 2017 16:11

Far Cry 5, PlayStation 4 Pro için optimize ediliyor

Geliştiriciler Xbox One X için herhangi bir atılım yapmamış.


PC platformunun gücüne yaklaşabilen konsolların üretilmeye başlamasıyla, oyunlar da optimizasyon konusunda gelişmeye zorlandı. PlayStation 4 Pro konsolu için optimize edildiği ve 1080p çözünürlükte akıcı çalıştığı ortaya çıkan Far Cry 5, hepimizi mutlu etti. Microsoft’un performans canavarı yeni konsolu Xbox One X ise, bu oyunu bizlere PS4 Pro ile aynı akıcılıkta oynanış sunabilecek mi bilmiyoruz. Bu bilinmezliğin nedeni ise, oyunun geliştiricilerinin henüz Xbox One X geliştirici kitini elde edememiş olması.

Far Cry 5 PS4 Pro

Oyun, Sony’nin en yeni konsollarını kullanan oyuncuları bir hayli tatmin edecek. PS4 Pro için bu oyunda herhangi bir 4K haberi gelmese de, 1080p çözünürlükte akıcı oynanış vaat ettiğini biliyoruz. Far Cry 5, bizlere bütün platformlarda kaliteli görünebilmesi için ve akıcı bir şekilde oynanabilmesi için optimize ediliyor tabii ki. Sıkıntı şurada başlıyor, oyunun Xbox One X konsuluyla ilgili hiçbir atılımı bulunmuyor.

Bu kadar güçlü bir konsoldan niye faydalanılmıyor diyebilirsiniz, açıklayalım. Oyunun çıkışını gerçekleştirmesine aylar varken, geliştiricilerin elinde henüz bir Xbox One X geliştirici kiti bulunmuyor. Yani konsolun özelliklerini ve gücünü pratikte test edemiyorlar. Ubisoft’tan küçük pek çok geliştiricinin şimdiden elde ettiği bu konsolun, Far Cry 5 ekibinde neden olmadığı ise ayrı bir merak konusu tabii ki.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yaşar Baturalp Editör