Far Cry 5, PlayStation 4 Pro için grafik seçenekleri sunacak

Far Cry 5, PlayStation 4 Pro için grafik seçenekleri sunacak

4K çözünürlüğü mü, yoksa daha detaylı grafikleri mi tercih edersiniz?

Açıkçası PlayStation 4 alırken en büyük isteklerimden bir tanesi, grafik ayarlarından kurtulmaktı. Ne kadar iyi bir PC alsanız da 3 yada 4 yıl kullandıktan sonra yeni çıkan oyunlar için grafik ayarları arasında boğulmak gerekiyordu. Tam konsolun rahatlığına geçtim, ayar çilesi bitti derken, oyun konsolu üreticilerinin, üst düzey cihazlar üretecekleri tuttu. Son zamanlarda bu yeni üst düzey cihazlar için grafik ayarları gelmeye başladı. 27 Mart 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Far Cry 5 için de PS4 Pro cihazlarında, grafik ayarları seçeneği görüldü.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Far Cry 5, PS4 Pro için grafik seçenekleri sunacak

PS4 Pro sahipleri, Far Cry 5 oyununu 4K yada daha detaylı grafiklerle oynayabilecek.

Evde kullanılan oyun konsolları; PS4 Pro ve Xbox One X ile güçlendiler güçlenmesine ama bu yeni cihazlar, bir üst nesil oyun konsolları değiller. Dolayısıyla PlayStation 4 cihazlarında çalışan bir oyun, daha iyi grafikler ve daha yüksek FPS oranıyla, PS4 Pro cihazlarında çalışması gerekiyordu ama mevcut teknoloji en iyisine izin vermiyor. Far Cry 5 oyunu da grafik kalitesi ile kendisinden söz ettirecek bir video oyunu. Bu video oyununda, detaylı grafikler görmek veya daha yüksek çözünürlükte bir doğada gezinmek oyuncuya bırakılacak gibi görünüyor.

Şöyle ki; Far Cry 5 ayarlar menüsünde bulunan Render Mode özelliğine göre oyuncular, diledikleri biçimde grafikleri ayarlayacaklar. Tabii bu ayarlama PC’deki gibi detaylı olmayacak. Oyundaki seçeneğe göre oyuncular, ya daha detaylı grafikler ya da 4K kalitesinde bir çözünürlüğü tercih edebilecekler. Bunların arasında, FPS oranının yükseltilmesi gibi bir seçenek olup olmadığıysa henüz bilinmiyor. Benzer seçenekler; PlayStation 4 Pro cihazlarında olduğu gibi, muhtemelen Xbox One X cihazlarında da bulunacaktır.

Haberimizdeki resimden, Far Cry 5 oyununun ayarlar menüsündeki seçenekleri görebilirsiniz. Render Mode özelliği hakkındaki teknik bilgiler, muhtemelen önümüzdeki günlerde daha detaylı olarak Ubisoft tarafından açıklanacaktır. Uzun lafın kısası, şöyle iyi bir konsol alayım da grafik seçeneklerinden kurtulayım diyenler için çile küçük çaplı olarak sürüyor. Öte taraftan, PS4 Pro cihazlarında, oyunculara böyle bir seçeneğin sunulması güzel tabii. Oyuncular, kendi önceliklerine göre tercihlerini yapabilme özgürlüğü veriliyor. Zaten oyunu çıkışına uzun bir süre kalmadı. Yakında nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz. Tekrar hatırlatalım, Far Cry 5; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 27 Mart 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Far Cry 5  Satın al
Far Cry 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.