Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 05.04.2018

Merakla beklenen ve çıkışıyla birlikte pek çok kişiden memnuniyet yorumları alan Far Cry 5 için; Türk hayranları özel, yeni bir video yayımlandı. Ülkemizdeki bazı basın kuruluşlarının yorumlarına yer verilen videoda, Leadergamer olarak bizim yorumumuz da görülüyor. Eğer hâlâ göz atmadıysanız, Far Cry 5 inceleme yazımızı okuyabilirsiniz. Tabii bizim içerisinde bulunmamızdan ziyade, Ubisoft tarafından ülkemize gösterilen ilgi buradaki odak noktası. Ubisoft şirketine hem Türk video oyunu basınıyla yakın ilişkilerde bulunduğu hem de böylesine eğlenceli bir video oyunu geliştirdiği için teşekkür ediyoruz.

Far Cry 5 için içerisinde Leadergamer geçen video yayımlandı

Far Cry 5, sizi müridi yapacak – Leadergamer.

Far Cry 5 oyunu çıkışından sonra fazla yenilik getirmemesinden ötürü eleştiriler alıyordu ama oyunun hayranlarının ilgisinin hayli yoğun olduğu görülüyor. Bununla birlikte inceleme yazımızda da belirtiğimiz gibi oyunun büyük çaplı bir eğlence sunduğunu da hatırlatalım. Açık dünyasındaki yoğunluk, sürekli aksiyona girilebilmesi, görev yapısı ve yan görevlerin çeşitliliği ile seriye getirdiği yeniliklerin, göz ardı edilmemesi gerekiyor. Tabii bu yenilikler getirilirken de serinin temellerinin korunduğunu, özgürlük hissinin geliştirilerek devam ettirildiğini ekleyelim.

Özgürlük hissinden bahsetmişken, Far Cry 5 oyununun en çok ön plana çıkan yeniliğini de atlamayalım. Tarafımızdan da Lider Oyun notunu almasındaki en önemli etkenlerden olan özel yetenekli yardımcı karakterlerin uyumu, çeşitliliği, görev yapısına etkisi, söz konusu oyunu, kendi serisinde ileriye taşıyor. Oyunculara gizlilik, uzaktan saldırı, hava saldırıları veya yakın savaş imkanları sunulması, ayrıca takdiri hak ediyor. Her şeyden öte, oyunun kapatıldıktan sonra bile oyuncuya sunduğu oynama isteği, önemli bir kriterdir.

Sitemizin de yorumlarının bulunduğu videoyu, yazımızın en alt kısmından seyredebilirsiniz. Ülkemiz için hazırlanan bu özel video ile de Ubisoft’un Türkiye pazarına verdiği önemi görüyoruz. Tabii Ubisoft tarafından ülkemize gösterilen özel ilginin daha somut örneklerle artmasını beklediğimizi ekleyelim. Türk video oyunlarına ilgi duyanlar tarafından Türkçe dil desteği beklentileri bulunuyor. Sevilen yapımlarda Türkçe dublaj veya hiç olmazsa Türkçe arayüz ve altyazı desteklerinin bulunması, Ubisoft oyunlarını ayrı bir yere taşıyacaktır. Far Cry 5 oyununun PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabilir durumda olduğunu hatırlatalım.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.