Far Cry 5 oynarken köpek sevgimizin artacağını gösteren bir video geldi

Far Cry 5 oynarken köpek sevgimizin artacağını gösteren bir video geldi

Boomer, gerçek bir köpekten farksız olacak gibi.

Sevilen açık dünya FPS serisinin belki de en dikkat çekici özelliğini, köpeğimizle olan iletişimimiz olabilir. Ne var şimdi bunda, alt tarafı köpeği düşmana saldırtacağız, demeyin. Oyundaki görevlerin, insanlarla ve köpeğimizle birlikte, ekip ruhuyla yapılacağı söylenmişti ama bu kadar detaylı olduğunu bilmiyorduk. Yakın dostumuz Boomer ile Far Cry 5 oyunu, bambaşka bir hal alacak gibi görülüyor. Eminiz, haberimizin en altında bulunan videoyu seyredince, bize hak vereceksiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Far Cry 5 oynarken, köpek sevgimizin artacağını gösteren bir video geldi

Oyunun geliştiricileri, daha önce yayımladıkları videolar ve açıklamalarda, Far Cry 5 için en önemli nokta olarak yardımlaşmayı işaret etmişlerdi. Diğer karakterlerle olan ilişkilerimizin, oyundaki bölümlere katkısı olduğu söyleniyordu. Pek çok farklı özellikte olan müttefiklerimizden bir tanesi de bir köpek olacaktı. Alt tarafı köpeğe işaret edeceğiz, o da düşmana saldıracak diye düşünürken, yayımlanan videoda çok daha fazlasının olduğunu görüyoruz.

Geliştirici ekip Ubisoft Montréal tarafından, oyundaki yakın dostumuz olacak Boomer ile ilgili hazırlanan videoda, detaylar göze çarpıyor. Köpek hareketlerinin hareket yakalama tekniğiyle alınarak yansıtıldığını görüyoruz. Ayrıca Boomer’ın, etrafımızda dolaşacak sıradan bir yardımcı olmayacağı da anlaşılıyor. Onunla, gerçek bir köpekle olabileceği gibi samimiyet kurmalı, aramızda bir bağ oluşturmalıyız. Bu bağın karşılıklarını da köpeğimizin hareketlerinden görebileceğiz.

Oyunun, daha çok gizliliği tercih edeceğimiz kısımlarında yardımımıza koşacak olan köpeğimizin, adeta hayvan simülasyonu oyunlarındaki gibi özenle tasarlandığını görüyoruz. Oyunun çıkışıyla birlikte, müttefiklerimiz ve köpeğimiz Boomer ile neler yapacağımız daha net anlaşılacaktır. Oyunun piyasaya sürüleceği 27 Mart 2018 tarihine kadar, videolar vasıtasıyla, muhtemelen Far Cry 5 ile ilgili yenilikler görmeye devam edeceğiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.