Far Cry 5 oyununun iptal edilmesi için imza kampanyası başlatıldı

Far Cry 5 oyununun iptal edilmesi için imza kampanyası başlatıldı

Acaba biraz aklımızı mı kullansak? Boşuna duruyor sanki.

Change.org üzerinden bu güne kadar oldukça işe yarar, mantıklı imza kampanyaları başlatıldı. Öyle ki, bu platform üzerinden başlatılan birçok kampanya da olumlu bir şekilde sonuçlandı. İnsanlar, bu platformun etkili olduğunu görmeye başladıkça, platform daha da çok kullanıldı ve artık oldukça ilginç bir seviyeye geldi. Öyle ki, Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı Gamers United isimli bir profil, bu platform üzerinden Far Cry 5 hakkında bir imza kampanyası başlattı. Kampanyanın amacı ise, Far Cry 5 oyununu iptal ettirmek. Şimdi tekrarlayalım, Far Cry 5, Ubisoft ve bir oyunun iptal edilmesi. Size de komik geldi, değil mi?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Far Cry 5

Peki, bir oyuncu, neden bir oyunun iptal edilmesini istiyor olabilir? Sebebi, oyunun senaryosu ve temel yapısı. Kampanya sahibine göre bu oyun, Amerikanları yanlış gösteriyor ve kendilerine bir hakaret olarak görünüyor. Gamers United isimli profil, Ubisoft oyunlarının çoğunlukla Amerikanlar tarafından satın alındığını belirtiyor ve bu yüzden, oyunun temel yapısı ve senaryosunun değiştirilmesini talep ediyor. Eğer değiştirilemiyorsa da Ubisoft ekibinin oyunu çöpe atmasını, iptal etmesini istiyor. Ayrıca bu profil, oyun için bazı önerilerde de bulunuyor. Dilerseniz önerilere de tek tek bakalım.

Önerilerden ilki, oyunun kötü karakterlerinin değiştirilmesi. Gamers United, oyundaki kötü karakterlerin değiştirilmesini ve İslam veya şehir içi gangster yapısı ile alakalı bir temanın kötü karakterlere verilmesini öneriyor. Çünkü İslam ve şehir içi gangster yapısı, şu an Amerika’da popülerleşiyor. Ayrıca, kötü karakterlerin ırkının da değiştirilmesini istiyor bu grup. Sadece beyaz ve Hristiyan kötü karakterler yerine, siyahi, Meksikalı gibi farklı ırkları öneriyor Gamers United.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bu imza kampanyasında, oyunun geçtiği yerin de değiştirilmesi öneriliyor fakat sadece Amerika için. İmza kampanyasının sahibine göre, oyunun geçtiği bölge Amerika değil, Kanada olmalı. Böylece Amerikan hiçbir oyuncu, oyunu kötü algılamayacak ve ortada hiçbir problem kalmayacak. Amerikanlar için tabii. Bahsi geçen bu imza kampanyası, henüz yeni başlatıldı ve şu an 500 küsür imzaya sahip bile. Eğer dilerseniz, bu imza kampanyasına buradan göz atabilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.