Eğer şimdi Far Cry 5 için ön sipariş verirseniz, oyunun ön indirme işlemini başlatabiliyorsunuz

Eğer şimdi Far Cry 5 için ön sipariş verirseniz, oyunun ön indirme işlemini başlatabiliyorsunuz

Oyunun çıkmasına daha 9 ay var ama ön indirmeler açık.

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak ilk gösterimi yapılan Far Cry 5, bu gösterim ardından PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında ön siparişe açılmıştı. Henüz oynanış görüntülerini bile göremediğimiz, ortalama 250 TL değerindeki bir oyuna şimdiden ön sipariş vermek, ne kadar mantıklı olur bilemiyoruz ama ortada şu an çok mantıksız bir durumun olduğu çok açık. İçerik ortaklarımızdan olan VG247 raporuna göre, eğer şu an Xbox One üzerinden Far Cry 5 için ön sipariş verirseniz, oyunun ön indirme işlemini başlatabiliyorsunuz. Yani oyun, Xbox One konsolunuza direkt olarak iniyor ama açamıyorsunuz, çünkü kilitli oluyor çıkış gününe kadar.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Far Cry 5

Bu bir hata mı yoksa gerçekten mi böyle bir şey yapılmak istendi, şu an anlamak güç. Oyunun ön indirme işleminin açık olması demek, oyunun şu an oynanmaya hazır olması demek .En azından bir önceki oyunlardan biz böyle gördük. Zaten bitmemiş bir oyunu da konsollarımıza indiremeyiz, değil mi?

Sizlere daha önce bu oyunun fiyatından bahsetmiştik ve haberimizde, “Eğer PlayStation 4 veya PlayStation 4 Pro kullanıcısı değilseniz, Xbox Store üzerinden Windows 10 veya Xbox One platformunuz için bu oyunu almak istiyorsanız, fiyatlar PlayStation Store ile aynı. Far Cry 5 – Standart Edition şu an 269 TL, Deluxe Edition indirimli bir şekilde 269 TL ve son olarak Gold Edition da 329 TL. Yani, fiyat bakımından iki konsol arasında hiçbir fark bulunmuyor.” demiştik. Ön sipariş verecekseniz, hatırlatalım istedik.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.