Far Cry 5, bir önceki Far Cry oyunlarından farklı olacak

Far Cry 5, bir önceki Far Cry oyunlarından farklı olacak

Daha dinamik bir Far Cry oyunu ile karşılaşacağız. Ubisoft öyle diyor.

Geride bıraktığımız Cuma günü resmi olarak gösterilen Far Cry 5, kendini bizlere pek göstermedi. Evet, oyun için yepyeni videolar yayımlandı fakat yayımlanan bu videoların hiçbiri, saf oynanış görüntüsü değildi. Bu yüzden oyun hakkında da çok fazla bilgiye sahip değiliz. Fakat bu bilgisizliğimiz, Ubisoft sayesinde hemencecik sonlanacak çünkü Ubisoft yetkilileri, bir YouTube içerik üreteticisi ile röportaj gerçekleştirdi ve bu röportaj sırasında Far Cry 5 hakkında yepyeni bilgiler açıklandı. Ubisoft tarafından gelen açıklamaya göre Far Cry 5, bir önceki Far Cry oyunlarından farklı olacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Far Cry 5

Oyunun kreatif yönetmeni, “Harita çok büyük! Tam boyutu şimdilik söylemem fakat insanlar bu dünyayı dolaşırken, dünya dinamik bir şekilde değişecek. Önceki Far Cry oyunlarında çok çizgisel senaryolar ile çıktık oyuncuların karşısına. Far Cry 5 oyununu özel kılan şey ise, oyuncuların dinamik bir şekilde senaryoyu etkileyebiliyor olması. Oynanış, oyunu nasıl oynamak istediğinize göre çok değişiyor. Kült grup ile halihazırda uğraşan biri ile tanıştığınız zaman eğer dilerseniz, o kişinin planına yatırım yapabiliyorsunuz. Eğer isterseniz de kendi planınız ile yolunuza devam edebiliyorsunuz.” dedi bu röportajda.

Oyunun kreatif yönetmeni ayrıca yapay zeka hakkında da konuştu ve, “Düşmana sert bir şekilde saldırdığınızda, onlar daha sert bir şekilde geri saldıracak. Oyunun yapay zekası, sizin durumunuzu takip edecek ve sizin anlık durumunuza göre yeni taktikler geliştirip, sizi öyle öldürmeyi deneyecek.” dedi. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.