Far Cry 5, ilk haftadan dudak uçuklatan satış gerçekleştirmeyi başardı

Far Cry 5, ilk haftadan dudak uçuklatan satış gerçekleştirmeyi başardı

Far Cry 4'e bakınca, Far Cry 5 bayağı uçuşlarda gibi.

Bir süredir iyi bir Far Cry oyunu ile karşılaşamamıştık, fakat Far Cry 5 ile bu büyük özlemimiz son buldu. Hemen buraya tıklayarak da ulaşabileceğiniz incelememizde, ailenin son üyesinin ne kadar başarılı olduğundan da bahsettik elbette. Ubisoft, bu sefer cidden çok sağlam bir oyunu bizimle buluşturmayı başardı yani. Zaten, kafamıza taş mı yağacak göklerden, emin olamıyoruz, ama Ubisoft ekibi şu sıralar cidden çok güzel yapımlar ile buluşturuyor biz oyuncu kitlesini. Tabii ki de, bu durum fazlasıyla hoşumuza gidiyor, şimdi hiç yalan söylemenin alemi yok, öyle değil mi?

Far Cry 5, ilk haftadan dudak uçuklatan satış gerçekleştirmeyi başardı

Far Cry 5, çıkışının ilk haftasında 5 milyon kopya satmayı başardı!

Oyunun başarılı olduğunu dile getirirken, öyle kafamıza göre sallamıyoruz elbette. Bizim bu iddiamızı, ortaya çıkan bilgiler de fazlasıyla destekliyor. Bu bilgilerin ne olduğunu merak ettiğinizi duyar gibiyiz. Ortaya çıkan bilgilere göre Far Cry 5, çıkışının gerçekleştiği daha ilk haftadan 5 milyon kopya satmayı başardı. Yani, oyun ciddi anlamda yok satıyor resmen. Bu, sizlerle paylaşmış olduğumuz bilgilerden yola çıkarak, oyunun fazlası ile başarılı olduğunu söylemek mümkün. Zira, o kadar başarılı bir yapım olmamış olsa, aralarında bizlerin de bulunmakta olduğu oyuncu kitlesinin pek de fazla ilgisini çekmez, bu kadar satış gerçekleştiremezdi.

Eğer Far Cry 5’in ilk haftasında gerçekleştirmiş olduğu satışlar henüz dudaklarınızı uçuklatmadıysa, kısaca bir bilgi daha ekleyelim. Far Cry 4’ü hatırlarsınız elbette. Serinin bir önceki oyunu işte. O oyun, çıkışının gerçekleştiği koskoca 1 yıl içerisinde, sadece 8 milyon kopya satmayı başarmıştı. Yani, karşılaştırma yapacak olursak, haberimize konuk olan ve öve öve bitiremediğimiz bu oyunun başarısı kesinlikle dillere destan bir durumda.

Peki, bu durum biz oyunculara nasıl mı yansır? Muhtemelen, Ubisoft ekibi, artık bir oyunda neler olması gerektiğini az çok anlamıştır. Sonuçta, yıllardır hata üstüne hata yaparak, birçok hayranını kendilerine küstürmüşlerdi. Fakat, son zamanlarda bizlere sunmuş oldukları oyunlarda da görebildiğimiz üzere, fazlasıyla yeterli kalitede ve içerikte yapımlar geliştirebiliyorlar istedikleri takdirde. Tabii, bu sadece bir tahmin, geleceği görmek gibi bir yeteneğimiz yok. Öyle bir yetenek bulunduysa da, bizim haberimiz yok. Fakat, gelecekte bizleri çok daha güzel oyunların beklediğini söylemek mümkün.


Far Cry 5  Satın al
Far Cry 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.