Far Cry 5 için çıkış tarihi açıklandı

Far Cry 5 için çıkış tarihi açıklandı

Hope County muhteşem görünüyor.

En sonunda Ubisoft tarafından Far Cry 5 konusunda bir açıklama geldi ve birçok kişinin merakını giderdi. Hem de öyle basit ve sade bir duyuru da olmadı bu. Bahsini ettiğimiz duyuru, muhteşem ve oyunun içeriği hakkında birçok bilgiyi içerdiğini düşündüğümüz bir fragman aracılığı ile yapıldı. 26 Mayıs 2017 tarihinde Ubisoft tarafından resmi YouTube kanalına eklenen 2 dakika 16 saniye uzunluğundaki fragman haberimizin en sonunda yer alıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Far Cry 5

Fragmanda gösterilen bölge Montana‘da bulunan Hope County, tam olarak bizim gezip tozacağımız yer. Bu fragmandan gördüğümüz kadarıyla çılgın bir topluluk bulunuyor oyun içerisinde. Tamamen din ile kafayı bozmuş ve akıttıkları kanı din adına yaptıklarını düşünen bir toplum var, gördüğümüz kadarıyla. Fakat ortam, gerçekten çok efsane görünüyor. Fragmanda da gösterilmiş ve zaten önceki Far Cry oyunlarında da bulunan avcılık özelliğini kullanacağımız ormanın güzelliği de bizi şimdiden büyüledi.

Ubisoft tarafından yayımlanan fragmanın açıklama kısmına da değinmeden geçmek olmaz tabii. Açıklamada kabaca, “Her yumruğa karşılık veren, keşfettiğiniz ve dost edindiğiniz yerlilere göre şekil alan tahmin edilemez bir hikayenin kahramanısınız.” bir yazı bulunuyor. Buradan anladığımız şey, eski RPG oyunlarında bulunan her adımın gelecekte bir şeyleri etkilemesi aklımıza geliyor. The Witcher 3: Wild Hunt‘ta olduğu gibi çok fazla alternatif sonu olan bir oyun gelir diye umutlanmadan edemiyoruz bu sebeple.

Yayımlanan fragmanın en sonunda, Far Cry 5 için bir çıkış tarihi de belirtilmiş. Verilen bilgilere göre, eğer bir gecikme veya benzeri bir durum ile karşılaşmazsak, 27 Şubat 2018 tarihinde Far Cry 5 biz oyuncuların konsollarında ve bilgisayarlarında oynanabilir durumda olacak. Son zamanlarda sürekli ileri itilen çıkış tarihlerine alışmaya başlamış olduğumuz için, şimdiden kendimizi hazırlıyoruz böyle bir duruma karşı. Fakat, 27 Şubat 2018 tarihi çok da yakın bir tarih olmadığı için, sorunsuz bir şekilde elimize ulaşma ihtimali de yüksek tabii. lafı daha fazla uzatmadan sizi fragmanla baş başa bırakalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.