Far Cry 5 hakkında bildiğimiz her şey

Far Cry 5 hakkında bildiğimiz her şey

Oyun hakkında bugüne kadar öğrendiğimiz her şey, bu yazımızda.

Far Cry 5, resmi olarak gösterildi ve oyuncuların heyecanlı bekleyişi başladı bu oyun için. Peki, bu oyun hakkında neler biliyoruz? Mesela oyunun çıkış tarihini, çıkacağı platformları, ne kadar ücret ödeyeceğimizi filan biliyor musunuz? Eğer cevabınız hayır ise, bu haber tam size göre çünkü bu haberimizde oyun hakkında bildiğimiz her şeyi size aktaracağız. Eğer oyun hakkında bildiğiniz şeyler varsa bile bu yazımıza göz atmanızı öneriyoruz çünkü ilk defa göreceğiniz bilgilere ev sahipliği yapıyor olabilir bu yazımız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Far Cry 5

Far Cry 5, serinin diğer oyunlarına göre nasıl olacak?

Oyunun kreatif yönetmeni, “Harita çok büyük! Tam boyutu şimdilik söylemem fakat insanlar bu dünyayı dolaşırken, dünya dinamik bir şekilde değişecek. Önceki Far Cry oyunlarında çok çizgisel senaryolar ile çıktık oyuncuların karşısına. Far Cry 5 oyununu özel kılan şey ise, oyuncuların dinamik bir şekilde senaryoyu etkileyebiliyor olması. Oynanış, oyunu nasıl oynamak istediğinize göre çok değişiyor. Kült grup ile halihazırda uğraşan biri ile tanıştığınız zaman eğer dilerseniz, o kişinin planına yatırım yapabiliyorsunuz. Eğer isterseniz de kendi planınız ile yolunuza devam edebiliyorsunuz.” dedi bir röportajda.

Oyunun kreatif yönetmeni ayrıca yapay zeka hakkında da konuştu ve, “Düşmana sert bir şekilde saldırdığınızda, onlar daha sert bir şekilde geri saldıracak. Oyunun yapay zekası, sizin durumunuzu takip edecek ve sizin anlık durumunuza göre yeni taktikler geliştirip, sizi öyle öldürmeyi deneyecek.” dedi.

Far Cry 5 ön siparişleri ve ön indirme işlemi.

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak ilk gösterimi yapılan Far Cry 5, bu gösterim ardından PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında ön siparişe açılmıştı. Henüz oynanış görüntülerini bile göremediğimiz, ortalama 250 TL değerindeki bir oyuna şimdiden ön sipariş vermek, ne kadar mantıklı olur bilemiyoruz ama ortada şu an çok mantıksız bir durumun olduğu çok açık. İçerik ortaklarımızdan olan VG247 raporuna göre, eğer şu an Xbox One üzerinden Far Cry 5 için ön sipariş verirseniz, oyunun ön indirme işlemini başlatabiliyorsunuz. Yani oyun, Xbox One konsolunuza direkt olarak iniyor ama açamıyorsunuz, çünkü kilitli oluyor çıkış gününe kadar.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bu bir hata mı yoksa gerçekten mi böyle bir şey yapılmak istendi, şu an anlamak güç. Oyunun ön indirme işleminin açık olması demek, oyunun şu an oynanmaya hazır olması demek .En azından bir önceki oyunlardan biz böyle gördük. Zaten bitmemiş bir oyunu da konsollarımıza indiremeyiz, değil mi?

Far Cry 5

Far Cry 5 için Türkiye satış fiyatları belirlendi.

Far Cry 5 resmi olarak duyuruldu ve birçok platform üzerinden oyunun ön siparişleri açıldı. Oyunun ön siparişlerinin açılmasıyla birlikte, ön sipariş için ödeyeceğimiz fiyatlar da belli oldu. Oyunun şu an 3 farklı sürümü bulunuyor: Standart Edition, Deluxe Edition ve Gold Edition. Oyunun Standart Edition hali tahmin edebileceğiniz gibi sadece oyundan oluşuyor. Deluxe Edition ise içerisinde birkaç kozmetik eşya bulunduruyor. Gold Edition ise kozmetik eşyalar haricinde bir de Season Pass bulunduruyor. Peki, bu kadar ön tanıtım yeter. Ana konumuza dönelim, şimdi biz bu 3 farklı sürüm için Türkiye’de ne kadar para ödeyeceğiz?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Öncelikle PlayStation 4 platformundan bahsedelim. Eğer oyunun normal sürümünü PlayStation 4 için satın almak isterseniz, şu an 269 TL ödemeniz gerekiyor. Far Cry 5 – Deluxe Edition ise orijinal olarak 299 TL fakat PlayStation Plus üyesiyseniz, bu fiyat 269 TL oluyor. Yani, şu an Standart Edition almak yerine Deluxe Edition almak çok daha mantıklı. İşin içine Gold Edition girince, PlayStation Store üzerinde fiyatlar iyice yükseliyor. Çünkü oyunun Gold Edition hali şu an 329 TL fiyat etiketi ile satılıyor.

Eğer PlayStation 4 veya PlayStation 4 Pro kullanıcısı değilseniz, Xbox Store üzerinden Windows 10 veya Xbox One platformunuz için bu oyunu almak istiyorsanız, fiyatlar PlayStation Store ile aynı. Far Cry 5 – Standart Edition şu an 269 TL, Deluxe Edition indirimli bir şekilde 269 TL ve son olarak Gold Edition da 329 TL. Yani, fiyat bakımından iki konsol arasında hiçbir fark bulunmuyor.

Tabii bir de PC oyuncuları var. Eğer Windows 10 üzerinden veya konsollardan bu oyunu oynamak istemiyorsanız, şimdiki durağımız uPlay ve tahmin edebileceğiniz gibi bu platformda fiyatlar çok az daha uygun. Mesela, oyunun Standart Edition hali 240 TL. Deluxe Edition hali 280 TL. Son olarak da Gold Edition hali 360 TL. Gördüğünüz gibi uPlay üzerinde oyunun Gold Edition hali hariç, diğer iki sürümü biraz daha uygun konsol fiyatlarına göre. Fakat yine de 3 platformda da, oyunun 3 hali de oldukça pahalı.

Far Cry 5 çıkış tarihi ne olacak?

En sonunda Ubisoft tarafından Far Cry 5 konusunda bir açıklama geldi ve birçok kişinin merakını giderdi. Hem de öyle basit ve sade bir duyuru da olmadı bu. Bahsini ettiğimiz duyuru, muhteşem ve oyunun içeriği hakkında birçok bilgiyi içerdiğini düşündüğümüz bir fragman aracılığı ile yapıldı. 26 Mayıs 2017 tarihinde Ubisoft tarafından resmi YouTube kanalına eklenen 2 dakika 16 saniye uzunluğundaki fragman haberimizin en sonunda yer alıyor.

Far Cry 5

Far Cry 5 karakterleri. 

Ubisoft, Far Cry 5‘in çıkış tarihini ve oynanışını gösteren muhteşem bir fragman ile beraber 3 tane de oyun içerisinde karşılaşacağımız karakterin gösterildiği skeçler paylaştı. Karakterler sırasıyla Mary May, Pastor Jerome Jeffries ve Nick Rye. Her 3 karakter de, Far Cry 5 içerisinde bulunan kıyamet günü kültüne kendini kaptırmış insanlara karşı duran direniş cephesinde bulunuyor. Öncelikle Mary May‘den biraz bahsedelim. Fragmanda da kendisini izleyebileceğiniz Mary May, bu kıyamet günü kültü yüzünden benliğini kaybetmiş insanların yok olmasını istiyor, fakat bu isteğinin sebebi tamamen özel. Mary May, Whistling Beaver isminde bir meyhaneyi çalıştırıyor. İçkilerini molotof kokteyli olarak kullanarak, Eden’s Gate‘deki Project‘e karşı işini korumaya kararlı biri.

Pastor Jerome Jeffries, tanrının sözlerini bu Eden’s Gate tarafından aklı çelinmiş insanlara aktaramadığı için kitabı bir kenara bırakıyor. Kitabı bir kenara bırakıyor, fakat onun yerine boş kalan ellerine silahları çekiyor ve kelime yerine mermi yağmuruna tutuyor. Görünüşe göre kilisesinin yıkılmış olmasını pek de sakin karşılamıyor. Bir diğer karakter ise Nick Rye. Nick Rye, sahibi olduğu uçağında bir adet minigun bulunan bir karakter. Direniş için, bu külte kendini kaybetmiş insanlara karşı elinden gelen her şeyi yapacak olan Nick Rye anlaşıldığı üzere, bu haberimizin başından beri yerin dibine soka soka bitiremediğimiz insanların başından aşağı sağanak mermiye tutacak bir ağabeyimiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.