Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Far Cry 5 oyuncuları kendi Battle Royale haritalarını yapıyorlar

Far Cry 5 oyuncuları kendi Battle Royale haritalarını yapıyorlar

Ayrıca Far Cry 5 için oldukça ilginç bir kısa film yayımlandı.

Bir oyun türü sevilmeye görsün, oyuncular ve geliştiriciler tarafından sonuna kadar sömürülüyor. Bir de oyunculara, geliştirme ve üretme imkanı tanınırsa, gerisi kısa sürede geliyor. Hazırladığımız inceleme yazısında da belirttiğimiz üzere, Far Cry 5 içerisinde bulunan Arcade mod, oyunculara geniş çerçeveli bir üretme imkanı sunuyor. Bu imkanı eline alan oyuncuların da boş durmadığını görüyoruz. Son zamanların aşırı derecede sevilen oyun modu olan Battle Royale haritaları, Far Cry 5 bünyesinde çeşitlenerek artıyor. İçeriğimizde hem oyuncular tarafından hazırlanan Battle Royale haritalarına hem de Ubisoft tarafından hazırlanan, oyunun ana senaryosunun öncesinde geçen kısa filme göz atabilirsiniz.

Far Cry 5 oyuncuları kendi Battle Royale haritalarını yapıyorlar

Henüz oyun çıkmadan tanıtılan Arcade mode ile geniş bir özgürlük sunulacağı açıklanmıştı. Bu özgürlüğün boyutlarıysa, Far Cry 5 oyununun çıkışıyla birlikte daha iyi anlaşıldı. Hayranları tarafından büyük bir beğeni toplayan tek kişilik senaryo bölümlerinden farklı olarak tasarlanan Arcade Mod, içeriğinde hazır haritaların bulunduğu bir harita tasarlayıcısı. Oyuncular bu özelliği kullanarak yeni haritalar üretebilecek iken ilk tercihin Battle Royale moduna benzer haritalar olduğu görüldü. Ayrıca istenilen haritaları, oyunun temel grafiklerinin dışındaki renk paletleriyle de tasarlanabileceğini ekleyelim.

Far Cry 5, oyuncular sayesinde Battle Royale oldu.

Bu haritaları tasarlamak için elde yeterli imkanların olduğunu da hatırlatalım. Uçaktan atladıktan sonra gerekli olan paraşüt ve uçuş takımları oyunda bulunuyor. Basit yakın dövüş silahlarından, diğer farklı türdeki ağır silahlara kadar bir çeşitlilik de mevcut. Harita yapabilme, haritaların belirli noktalarına envanter koyabilme özgürlüğü sunan bir de Arcade mod olunca, Battle Royale haritaları yapmak günümüzde şart oluyor adeta. Bu haritalar arasında pek çok örnek mevcut ama bazıları tabii ki değerlerine göre daha başarılı bir sunum gerçekleştiriyor. Haberimiz içerisinde bu örneklerden bir tanesini görebilirsiniz.

Öte taraftan Far Cry 5 oyununun ilgi çekici hikayesi, bazı sinematik yapımlarla desteklenmeye devam ediyor. Oyunun çıkışından önce de tanık olduğumuz bu kısa filmlere bir yenisi daha eklendi. Inside Eden’s Gate ismindeki kısa film, oyunun hikayesine paralel bir durum anlatılıyor. Hope County’i ele geçiren tarikatın gizemini çözmek isteyen bir grubun başından geçenleri seyretmek isterseniz, haberimizin en alt kısmındaki videoya göz atabilirsiniz. Belki sizler de bilinenin ötesindeki gizemi keşfedebilirsiniz.


Far Cry 5  Satın al
Far Cry 5 inceleme    Haber 


Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın