Far Cry 5 için araçları ve vahşi hayvanları konu alan videolar geldi

Far Cry 5 için araçları ve vahşi hayvanları konu alan videolar geldi

Bu gidişle oyun çıktığında, gösterilecek hiçbir yenilik kalmayacak.

Far Cry 5 için yayımlanan videolar, artık bir nevi eğitim bölümü özelliği taşımaya başladı. Yeni oyunda bulunacak pek çok mekanikle birlikte yapılan yenilikler de gösterilmeye devam ediyor. Oyunun geliştiricisi Ubisoft, uzun süredir piyasaya çıkacak oyunları abartarak tanıttığı için eleştiriler alıyordu. Firmanın, bu kez daha farklı bir strateji izlediğini görebiliyoruz. Abartma kısmını eksik bırakmıyorlar ama daha çok gerçekleştirdikleri yenilikleri ön plana çıkartma yoluna gidiyorlar. Şimdi de oyundaki araç kullanımı ve mekanikleriyle, doğadaki vahşi hayvanların hareketlerinin sergilendiği iki video yayımlamış durumdalar.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Far Cry 5 için araçları ve vahşi hayvanları konu alan videolar geldi

Far Cry 5 videoları heyecan yaratmaya devam ediyor

Oyundaki araçların işlevselliği ve oyundaki tercih çeşitliliğine etkisinin anlatıldığı araçlar videosunda, pek çok unsur gözler önüne seriliyor. Özellikle kara ve hava araçlarının, çatışmalara ne şekilde etki ettiğine şahit oluyoruz. Eski Far Cry oyunlarında yapabildiğimiz, araç içerisindeyken silah kullanımı geliştirilerek sürdürülüyor. Tır sürerken kullanılan araç dahilindeki makineli tüfek, oyundaki dengeleri değiştirecek gibi görünüyor. Hava araçlarından tek motorlu uçağın ve helikopterin ateş etme tarzları da videoda gösterilen yeni özelliklerden bazıları. Ayrıca oyunda, bu araçlar konusunda uzman olan müttefiklerin, biz çatışma sırasındayken nasıl katkılar sağlayacağına dair örnekler de videoda bulunuyor.

Açık dünyada geçen bir FPS oyunu, özellikle de adı Far Cry 5 ise, vahşi hayvanlar olmadan geliştirilemezdi. Vahşi hayvanlar videosu vasıtasıyla; serinin eski oyunlarından aşina olduğumuz doğada bulunan hayvanlara ait mekaniklerin ve yapay zekanın, oldukça geliştirildiğini daha net anlıyoruz. Önceden gösterilen, köpeğimizle olan etkileşim ve yardımlaşmanın konu alındığı videoya benzer mekanikleri bu videoda da görüyoruz. Ayrıca tabiattaki hayvanların bize ve birbirlerine olan tepkileri de gözler önüne seriliyor. Videoda; boğa, geyik, ayı, karga, hindi, kaplan, yaban domuzu, kurt gibi hayvanların tepkileri ve davranışlarından örnekler sunuluyor.

Far Cry 5 için hazırlanan vahşi hayvanlar videosunda; en ilgi çekici kısımlarından bir tanesinin, bu hayvanların birbirleriyle olan kavgalarının olduğunu söyleyebiliriz. Boğanın, kaplan ve ayı ile farklı zamanlarda yaşadığı kapışmalara örneklerle gösteriliyor. Ayrıca oyundaki en büyük baş belalarından olan kokarcanın, muhtemelen karşılaşan her oyuncuyu sinir edeceği mekanikleri de videoda gösterilenler arasında. Tüm gösterilenlerden sonra eminiz ki Far Cry 5 oyununun bir an önce çıkışını gerçekleştirmesini ve bu vahşi doğaya ayak basmayı isteyeceksiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.