Far Cry 5, özel bir AMD RX Vega teknolojisi kullanacak

Far Cry 5, özel bir AMD RX Vega teknolojisi kullanacak

Far Cry 5 oyununun kullanacağı AMD RX Vega teknolojisinin adı ise Rapid Packed Math.

AMD ve Ubisoft yaptıkları yeni bir açıklama ile Wolfenstein II: The New Colossus ve Far Cry 5 oyunlarında özel bir AMD RX Vega teknolojisinin kullanılacağını belirtti. Rapid Packed Math isimli bu teknoloji, sadece şimdilik bu ekran kartı serisine ait kalacak gibi görünüyor. Peki, Rapid Packed Math ne işe yarayacak? Bizler birer ekran kartı uzmanı değiliz fakat anladığımız kadarıyla, bu teknoloji sayesinde ekran kartı, oyunun grafiklerini oluştururken, tek bir görüntü oluşturma tekniği yerine 2 kat daha güçlü bir sistem kullanılacak. Böylece oyununuz daha hızlı yüklenen grafiklere sahip olacak.

Far Cry 5, özel bir AMD RX Vega teknolojisi kullanacak

Bahsettiğimiz Rapid Packed Math, şimdilik NVIDIA cephesinde görünmedi. Bu yüzden şimdilik sadece AMD RX Vega kullanıcıları bu teknolojiden yararlanacak gibi görünüyor. Bakarsınız bu teknoloji ile üst seviye AMD RX Vega ekran kartları, NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti ile yarışabilecek seviyeye gelebilir.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha eski ama güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer bu oyunları oynayacak bir TV arıyorsanız, en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımız sizleri bekliyor. Eğer PC üzerinde oynayacaksanız bu oyunları, PC monitörü olarak kullanabileceğiniz en iyi televizyonlar yazımız da var.

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

 

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın