Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 04.04.2018

YouTube evreninde benim çok sevdiğim bir içerik üreticisi bulunuyor. Kendisinin adı Crowbcat ve bu kişi, bugün yepyeni bir video yayımladı. Yayımlanan bu video, Far Cry serisinden ikinci ve beşinci oyunun karşılaştırılma görüntülerini barındırıyordu. Ben de sizlerle paylaşma gereği hissettim. Crowbcat tarafından paylaşılan videoya göre, Far Cry 5 her ne kadar daha geniş ve daha güzel görünen bir video oyunu olsa da, bundan 10 sene önce çıkışını gerçekleştirmiş olan Far Cry 2, çok daha detaylı ve derin bir video oyunu idi. Eğer dilerseniz bahsettiğimiz videoya haberimizin en sonundan da göz atabilirsiniz.

Far Cry 2, Far Cry 5 oyunundan daha detaylı bir yapıt idi

Far Cry 5 ile Far Cry 2 arasında bayağı bir fark var.

Tabii izleyeceğiniz görüntüler demek değil ki, Far Cry 5 çok kötü bir oyun. Aksine, bizler oyunu oldukça beğendik ve verebildiğimiz en yüksek puanı kendisine layık gördük. Yine serinin 10 sene önce çıkmış olan oyununa bakınca, aradaki detay farkı bizleri üzüyor. Peki, bu kimin suçu? Birçok oyuncu, bu suçu sadece geliştirici ekibin üzerine atacaktır ama bence kesinlikle böyle yapılmamalı. Suç, Ubisoft ekibinin geliştirici cephesinde değil, dağıtımcı cephesinde. Ayrıca bu konuda oyuncuların da suçu bulunmakta.

Hemen dediklerimizi açıklayalım: Eski video oyunlarının, günümüzdeki video oyunlarından daha derin ve daha detaylı olmasının sebebi, artık oyuncuların değişmiş olması. Piyasada aktif olarak video oyunu oynayan birçok oyuncu günümüzde ne yazık ki daha çok oyunun grafiklerine önem veriyor. Bu da, oyun dağıtımcılarının grafik üzerine yoğunlaşmasını sağlıyor. Tabii işin ucunda olan kişiler de geliştirici ekip. Onlar, dağıtımcı taraf ne derse, onu gerçekleştirmekle yükümlü. Bakarsınız önümüzdeki senelerde, şu an piyasada bulunan grafik trendi, tekrar oynanış mekaniklerine ve oyunlardaki derinliğe doğru yol alır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.