Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 14.06.2021

Bethesda, resmi internet sitesinden yayımladığı gönderi ile Fallout 76 oyunundan Nuclear Winter modunu kaldıracaklarını açıkladı. Bir Battle Royale modu olan Nuclear Winter çıkışını, E3 2019 etkinliğinde yapmıştı. Maalesef, uzun vadede bu modla istediğini elde edemeyen Bethesda, çıkışından iki yıl sonra modu oyundan kaldırmaya karar verdi ve Eylül 2021 ayında bu kararını eyleme geçirecek. Aynı zamanda, yayımlanan gönderide Fallout 76 oyunun geleceğinde neler olacağına da kısaca değindiler.

Nuclear Winter isimli Battle Royale Modu Fallout 76 oyunundan kaldırılıyor

Bethesda, “Zaman geçtikçe oyuncuların büyük bir çoğunluğunun oyunun diğer özelliklerini keşfetmeyi tercih ettiklerini gördük. Aynı zamanda Nuclear Winter lobilerini, bekleme süresini artırmadan doldurmak oldukça zorlaştı. Buna ek olarak Adventure Mode için geliştirdiğimiz yeni içeriklerle beraber aynı zamanda Nuclear Winter için de anlamlı güncellemeler sağlamakta güçlük çektik. Bunların hepsini düşünerek eylül ayında gelecek güncelleme ile Nuclear Winter modunu kaldırmayı planlıyoruz.” sözleriyle alınan kararın arkasındaki sebepleri açıkladılar. Ayrıca bu kararı almanın onlar için hiç kolay olmadığını da eklediler. 

Bu modun kaldırılmasıyla beraber modu oynayan herkese bir miktar jeton verilecek. Bu jetonları Adventure Mode bölümünde karakterlerinizi geliştirmek için kullanabileceksiniz. En fazla 600’e kadar ulaştığınız her Overseer seviyesi için 6, en fazla 200’e kadar kazandığınız her Overseer bileti için de 1 jeton alacaksınız. Ayrıca en az bir tane Nuclear Winter maçı tamamlayan bütün oyunculara C.A.M.P aletleri için Nuclear Winter temalı flama verilecek.

Bu açıklamlarla beraber Fallout 76 için gelecek yeniliklerden de kısaca bahsettiler. Söylenene göre Bethesda, oyunun PvP modunu geliştirmeye çalışıyor ve yılın ilerleyen zamanlarında bu konudaki planlarını oyuncularla paylaşacaklar. Son olarak bu modu kaldırmaya karar vermiş olsalar da Fallout 76 oyunun geleceğinin oldukça parlak olduğunu ve yeni özelliklerle ilgili detayları oyunculara duyurmak için sabırsızlandıklarını söylediler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.