Fallout 76 beta, çıkış tarihi, çoklu oyuncu, hikaye, modlar ve bildiğimiz diğer her şey

Fallout 76 beta, çıkış tarihi, çoklu oyuncu, hikaye, modlar ve bildiğimiz diğer her şey

Bethesda, Fallout 76 için oyuncuları bilgilendirmeye devam ediyor. Biz de Fallout 76 çıkış tarihi, beta, çoklu oyuncu hakkındaki tüm bilgileri toparladık.

Fallout 76, E3 2018 etkinliği için gün saymaya başlarken Fallout resmi Twitter adresinden duyurulmuştu. Bethesda, duyurudan önce Twitch yayınları ve birtakım görsellerle yeni bir Fallout oyununun sinyallerini vermişti. E3 2018 Bethesda sunumunda ise oyun hakkında bir çok detay ve bilgi vermiş fakat hala oyuncuların aklında çokça soru işareti kalmıştı. Bethesda yapmış olduğu açıklamalarla Batı Virginia’da geçecek oyun Fallout 76 kafalardaki soru işaretlerinin bir kısmını sildi. Biz de, oyunun beta, çıkış tarihi, çoklu oyuncu modu, hikaye, modları gibi bilgileri bir araya getirdik.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fallout 76 beta, çıkış tarihi, çoklu oyuncu, hikaye, modlar ve bildiğimiz diğer her şey

Fallout 76 çıkış tarihi

Bundan hemen bir önceki oyun olan Fallout 4’ün çıkış tarihini hatırlatmak gerekirse 10 Kasım 2015’te raflarda yerini almıştı. Kasım dönemini kendine mesken belleyen Fallout, çıkış tarihini bu tutumla paralel olacak şekilde belirlemiş. Fallout 76 çıkış tarihi olarak 14 Kasım 2018’i seçen dağıtımcı ekip bunu E3 2018 etkinliği sırasında duyurmuştu. Microsoft etkinliği sırasında gösterilen resmi tanıtım videosu aynı şekilde Bethesda sunumunda da üzerinden değinilmişti.

Fallout 76 beta

Söz konusu tanıtım videosunun sonunda ön sipariş yapmanız durumunda betaya katılabileceğinizi belirten bir etiket vardı. Gelen bilgiler de göz önünde bulundurulduğunda ön sipariş yapmanız durumunda betaya dahil olmanız kesin fakat henüz betanın tarihi açıklanmadığı için ön sipariş yapmayan oyuncuların betaya nasıl katılacağı muamma. Elektronik posta adresinizle başvuracağınız ve Bethesda tarafından onaylanma süreciğine gireceğiniz bir sistem olacağını tahmin ediyoruz. Beta ilk olarak Xbox One konsolu için başlayacak.

Fallout 76 beta, çıkış tarihi, çoklu oyuncu, hikaye, modlar ve bildiğimiz diğer her şey

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fallout 76 çoklu oyuncu

Bahsettiğimiz şekilde yeni oyun hakkında yavaş yavaş sinyal verilirken en konuşulan konulardan biri ise oyunun çoklu oyuncu seçeneğinin var olup olmayacağıydı. O dönem internetteki bilgilere göre çoklu oyuncu seçeneği olacaktı fakat birçok kişinin bunun yalan haber olduğunu düşündü. Deyim yerindeyse ateş olmayan yerden duman çıkmadı ve resmi mecralar tarafından çoklu oyuncu doğrulandı.

Oyuncular, bu doğrulamayla birlikte resmen afalladı. Çünkü nasıl olacağını kestiremiyorlardı. MMO tarzında mı olacaktı, yoksa eşli oyuncu şeklinde mi? Oyundaki davet sistemi ne olacak? Kim kimlerin oyunlarına dahil olacak? Türlü türlü sorular kullanıcıların aklını kurcalamaya başlamıştı bile. Hatta bu kafa karışılığı ile alakalı dönemle dalga geçip, “PUBG gibi olacak.” diyenler bile oldu.

Gelen detaylara göre oyunda NPC’lerle çarpışmak yerine gerçek oyuncular arasında geçecek. Buradan da rahatlıkla anlaşılabiliyor ki oyun PvP modu içerecek. İstediğiniz zaman, istediğiniz şeyi yapmakta özgür olacaksınız. İsterseniz arkadaşlarınızla birlikte kıyamet sonrası bir dünya da kelimenin tam anlamıyla takılabilirsiniz, isterseniz düşmanlarınızı birlikte def edebilirsiniz. Bu formüle bakıldığında oyun dolaylı olarak bir MMO’yu andırıyor. 5 seviye altındaki oyuncuların da PvP arenasında öldürülemeyeceği bilgisi iletildi.

Fallout 76 beta, çıkış tarihi, çoklu oyuncu, hikaye, modlar ve bildiğimiz diğer her şey

Fallout 76 modları

Bethesda, oyunlarının modlanabilirliği konusundaki tutumunu bozmamaya devam ederek Fallout 76 için de mod desteği geleceğini doğruladı. Doğruladı doğrulamasına ama mod cephesinden ufak tefek sıkıntılı haberler var. Bu haberlerden ilki bu desteğin oyunun çıkışıyla birlikte olmayacağı yönünde. Todd Howard’ın söylediğine göre düzgünce çalışması için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlarmış. İkinci olarak da modların hangi platformlar için destekleneceği henüz belli değil. PC kanadında işler kesin gözükse de Xbox One için de bekliyoruz.

Fallout 76 çapraz platform

Çoklu oyuncu seçeneğinin de gelmesiyle birlikte oyuncuların en çok merak ettiği konulardan biri de çapraz platform seçeneğinin olup olmaması oldu. Sistem; Xbox One oyuncusu ile PC oyuncusunu, PC oyuncusu ile PS4 oyuncusunu, PS4 oyuncusu ile Xbox One oyuncusunu kısaca oyunun çıkış yapacağı bütün platformdaki oyuncuları buluşturmaya yarayacak. Bethesda bunu yapmayı çok istediklerini belirtse de henüz Sony’den bir ses yok.

Fallout 76 beta, çıkış tarihi, çoklu oyuncu, hikaye, modlar ve bildiğimiz diğer her şey

Fallout 76 hikaye ve oynanış

Oyun şu an için karşımıza çoklu oyuncu seçeneği ile karşımıza çıkıyor olabilir fakat bu durum çıkış yapacak oyunun bu seriye ait olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Elbette ana hikaye görevleri, yan görevler ve hiç şüphesiz rol yapma oyunlarında bulunan elementlerden içerecek. Oyunun ana hikayesini bitirseniz bile karakterinizi geliştirmeye devam edebileceksiniz. Vault 76’ya tamı tamına 20 yıl sonra geri dönüyoruz. Kıyamet sonrası atmosferini bu sefer Batı Virginia’da deneyimle şansına erişeceğiz.


Fallout 76
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.