Fallout 4 VR, E3 2017 etkinliğinde olacak

Fallout 4 VR, E3 2017 etkinliğinde olacak

Herhalde bir çıkış tarihi de alırız.

PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirmiş olan Fallout 4, sürpriz bir şekilde bir E3 etkinliği sırasında duyurulmuştu. O etkinlikten seneler sonra, E3 2016 etkinliği sırasında ise aynı oyunun sanal gerçekçilik modu duyurulmuştu. Bu mod ile oyunu en baştan, en sona kadar, bazı benzersiz VR özellikleri ile, VR başlıkları ile oynayabilecektik. En son E3 2016 sırasında haberini aldığımız Fallout 4 VR, geçen gün tekrar karşımıza çıktı. Oyunun geliştirici ekibi bir açıklama yaptı ve oyunlarının E3 2017 sırasında gösterileceğini duyurdu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fallout 4 VR, E3 2017 etkinliğinde olacak

HipHopGamer cephesine bir röportaj veren Bethesda yönetmeni Todd Howard, “Fallout 4 VR, hayatınız boyunca görebileceğiniz en iyi şey olacak. VR ile bu oyunu oynamayı hayal bile edemezsiniz. Kafanızı çevirdiğiniz zaman, her şeyin, her yerin gerçekçi olması, oldukça etkileyici. Görebileceğiniz en çılgın şey bu.” dedi. Todd Howard, sanal gerçekçilik piyasasının geleceği hakkında ise, “Sanıyorum ki bu piyasa büyüyecek. Sanal gerçekçilik kabul edilecektir ve en yaygın şey olacak. Fakat ben bu cihazların, çok daha fazla büyüyeceğini sanmıyorum. Ortaya, ben sadece oyunlarımı VR ile oynarım, şeklinde cümleler çıkmayacak.” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fallout 4 VR hakkında en son, “Fallout 4 VR isimli bu sürüm sayesinde VR başlıklarımız ile oyunu oynayabiliyoruz. Peki, oyunun ne kadarını oynayabileceğiz? Yoksa bambaşka bir mod mu yapılacak Call of Duty: Infinite Warfare yapıtında olduğu gibi? Bethesda Softworks stüdyo patronunun dediğine göre oyunun VR sürümü, tüm oyunu içerisinde bulunduracak. Yani oyunun tamamını, VR başlığı ile en baştan, en sona kadar oynayabileceksiniz. Sadece oynanış VR için de tasarlanmadı. Kullanıcı arayüzü de VR uyumlu olacak ve oyuncular, tam bir sanal gerçekçilik deneyimi yaşayacak. Özellikle Pip-Boy arayüzünün ve V.A.T.S. özelliğinin sanal gerçekçilik ile kusursuz göründüğünü belirten patron Todd Howard, bazı sorunların da olduğunu belirtti. Bu sorunlardan en önemlisi de hareket etme. Bildiğiniz gibi oyun, oldukça büyük bir dünyaya sahip ve sürekli hareket ediyorsunuz. Fakat bunu VR içinde sağlamak oldukça zor gibi görünüyor. Açıklamalara göre geliştirici ekip, bir tür ışınlanma mekaniği deniyor fakat bu olmazsa, planlanan birkaç farklı yöntem daha var. Tabii bunların ne olduğu şu an bilinmiyor bizim tarafımızdan.” demiştik. E3 2017 öncesinde hatırlatalım istedik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.