Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 04.06.2021

Fallout 4 oyununa bir mod olarak yapılan Fallout 3 yeniden yapım modu için sekiz dakikalık bir oynanış videosu yayımlandı. Geliştirici ekibin genel amacı, ilk çıkışını 28 Ekim 2008 tarihinde yapan Fallout 3 oyununu Fallout 4 motorunu kullanarak yeniden yapmak. Fallout 3, çıktığı dönem oyuncular ve gazetecilerden genel olarak çok iyi tepkiler almıştı. Bununla birlikte, 2009 Game Developers Choice Awards etkinliğinde yılın oyunu ödülünü kazandı.

Fallout 3 yeniden yapım modu için sekiz dakikalık oynanış videosu yayımlandı

JuiceHead isimli YouTube kanalından yayımlanan videoda Fallout 3 oyununun Point Lookout eklenti paketinin oynanış videosu gösteriliyor. Beta aşamasında olan modun ismi, Fallout 4 Capital Wasteland. Bu mod ile orijinal oyunun tamamen farklı bir oyuna dönüştürülmesi amaçlanıyor ve orijinal Fallout 3 oyununda bulunan bütün görev, diyalog ve haritanın bulunacağı vadediliyor. Buna ek olarak geliştirici ekip, yine Bethesda tarafından yaratılan Creation Engine oyun motoruna gelen en yeni hava durumu opsiyonlarını inceleyerek orijinal oyunda bulunan havayı birebir vermeye çalışıyor.

En son 17 Haziran 2020 yılında haber aldığımız modun hala kesin bir çıkış tarihi yok. Geliştirici ekip bu konuyla ilgili gelen soruya, “Buna cevap vermek imkansız. Bu çok büyük bir proje ve çoğu takım üyemiz ancak gündelik hayatları dışında zaman bulabildiğinde geliştirmeye katkıda bulunabiliyor.” dedi. Her ne kadar Fallout 3 severeler için güzel ve heyecan verici bir haber olsa da maalesef profesyonel bir ekip çalışmadığı için modun tamamlanmasına daha varmış gibi görünüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.