FACEIT Turkish Stars League (TSL) adı ile artık Türkiye’de

FACEIT Turkish Stars League (TSL) adı ile artık Türkiye’de

Yetenekli oyuncular, para ve donanım ile ödüllendiriliyor.

Dünyanın en rekabetçi espor turnuvası platformu olan FACEIT’in Türkiye ayağı, Turkish Stars League adı ile birlikte bizlere sunuldu. Kısa bir süre içerisinde binlerce oyuncunun ilgisini çekmesi ise, TSL’in güzel bir başarısı. Platformun kurucu ortaklarından olan Özgür Alagül, Türkiye’de bir espor oyuncusunun ortalama yıllık kazancının 100.000 dolar olduğunu belirtirken, TSL’in profesyonel oyuncu yetiştirme hedefinden de bahsetti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

FACEIT, listesine TSL ile birlikte Türkiye’yi de ekledi

Londra’da 2012’de kurulmuş olan FACEIT, TSL ile birlikte ülkemizde eksik olan düzenli lig yapısına el atmayı hedefliyor. Özgür Alagül, İlker Karaş, Mehmet Sinan İğci ve Hamza Sönmez tarafıdan kurulmuş olan platform, Türkiye’de CSGO ve PUBG oyunlarını desteklemekte. Projenin destekçileri arasında da MSI ve ViewSonic gibi önemli markalar yer almakta. Oyuncular, iyi oynadıkça para ve donanım kazanacak. İlerleyen zaman içerisinde, yeni firmalar da bu destekçi şirketler arasında yer alacak. Her ay, oyuncuların gelişimi için ViewSonic 1on1 Series ve MSI 1on1 Dragon Challenge isimli özel etkinlikler yapılacak.

Yeteneği olan bir oyuncunun yılda 100.000 dolar kazanabileceği vurgulanırken, Counter-Strike’ın ülkemizde ne kadar uzun süredir oynanmakta olduğuna da değinildi. Türkiye’de aktif 1,5 milyona yakın oyuncusu bulunan CSGO’nun yanı sıra günlük 30 milyon aktif oyuncu ile dünya listelerini altüst etmiş olan PUBG de, bu projenin desteklemekte olduğu yapımlardan biri. Ayrıca, küçük yaştaki oyuncular için de güvenli bir oyun fırsatı sunuyor olması, bu projenin en önemli özelliklerinden bir tanesi.

FACEIT’in Türkiye ayağı olan TSL için konuşan İlker Karaş, “Turkish Stars League, gençler ve küçük yaştakiler için de güvenli bir oyun ortamı sağlayacak. İnsanlar evlerinden çıkmadan, herhangi bir yere gitmek zorunda kalmadan ev konforunda oyun oynayabilecekler. Platformumuza özel İstanbul sunucularımız sayesinde hızlı ve kesintisiz oyun keyfi sunacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu. Oyuncular Pro Series, Division 1, Division 2, Division 3 isimlerindeki, başarı seviyesine göre ayrılmış 4 farklı ligde birbiriyle mücadele edecek. Haftalık ve aylık bazda, bu liglerde ödüller verilecek. Bu haberimize konuk olan FACEIT’in Türkiye ayağı ile ilgili olarak daha fazla bilgi almak isterseniz buraya tıklayarak projenin sitesine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.