Facebook, Tinder uygulamasına rakip yeni bir çöpçatanlık özelliği tanıttı

Facebook, Tinder uygulamasına rakip yeni bir çöpçatanlık özelliği tanıttı

Facebook, Snapchat'in ardından gözünü Tinder'a dikti.

Facebook 1 Mayısta düzenlediği F8 organizasyonu ile Facebook, Instagram ve WhatsApp uygulamalarına getireceği yenilikleri duyurdu. Facebook’un 2007 yedi yılından beridir düzenli olarak gerçekleştirdiği F8 geliştirici konferansı, geçen sene olduğu gibi bu sene de Silikon Vadisi’nde idi. Konferansta Tinder uygulamasına benzerliği ile gündeme gelen özellik de dahil pek çok yenilik duyuruldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Facebook Watch Party

Seçimler ve güvenlik konusunda firmanın geçen sürede neler yaptığı gibi çok önemli ve bir o kadar sıkıcı şeyleri bir kenara bırakıp sosyal ağına getirilecek yeniliklere göz atarsak, Zuckerberg ilk olarak bizlere güvenlik ile ilgili olarak kullanıcıların gizlilik ayarlarında daha fazla söz sahibi olabilmesi için bilgilerinize erişimi olan uygulamaları gösteren bir sayfa eklendiğinden bahsetti. Daha önce de uygulama içerisinde olan bu özellik daha erişilebilir bir hale getirilmiş.

Güvenlik konusundan sonra birde gizlilik konusu ile ilgili internet geçmişini silebilmenin öneminden bahseden Mark. Kendi sosyal ağları içinde buna benzer bir geçmişi silebilme özelliği getireceklerini duyurdu. Getirilen bu yenilikle kullanıcılar aynı internet geçmişi gibi uygulamadaki geçmişlerini silebilecekler.

Güvenlik ve gizliliğe getirilen yeniliklerden sonra Facebook’un diğer kısımlarına getirecekleri yeniliklerden bahseden Mark. Watch Party, Gruplar ve Facebook Dating özelliklerinden bahsetti. Bu yeniliklerden ilki olan ağ üzerindeki arkadaşlarınız ile simültane bir şekilde video izlemenize ve yorum yapmanıza olanak sağlayan Watch Party. Konferansta esprili bir dille bu özelliği tanıtan Mark Zuckerberg, Amerika Senatosunda ifade verdiği videoyu kullanarak uygulamanın detaylarını anlattı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Facebook Dating Tinder’dan ne kadar farklı?

Yeni özelliklerin en göze çarpanı ise Facebook Dating. Amerika’daki evliliklerin üçte birinin İnternet ortamında başladığını belirten ve pek çok insanın Facebook üzerinden tanışarak evlendiğinden bahsediyor Zuckerberg. Akıllarındaki sorunun neden daha önce bu konuya eğilerek bir şeyler yapmadık olduğunu ve bu konuda harekete geçtiklerini belirtiyor. Bundan sonra uygulamaya dahil bir çöpçatanlık kısmı oluşturacaklarını söyledi.

Konferansın ilerleyen bölümlerinde detaylandırılan özelliğe giriş, uygulama içerisinden olacak. Kişi, kendi profilinin sağ üstünde bulunan bir butona basarak çöpçatanlık uygulamasına girebilecek. Burada kendi buluşma profilini oluşturduktan sonra kullanıcı, gruplar veya organizasyonlara dahil olarak oradaki kişilerin profillerini görüntüleyebilecek. Uygulamada, sadece arkadaşınız olmayan kişilerle eşleştirileceksiniz ve sadece adınız karşıya görülebilir olacak. Uygulama ile ilgili daha detaylı bilgilerin gelecek aylarda açıklanacağı belirtildi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın