Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 26.03.2014

Facebook sanal Oculus Rift‘i 2 milyar dolara satın alıyor olduğunu duyurdu. Hiç beklemediğimiz bu haber hakkında Facebook‘un kurucu ve CEO’su Mark Zuckerberg‘in sözleri şu şekilde oldu: Oculus’un şimdiye kadarki en sosyal platformu yaratarak, çalışma, iletişim kurma ve oyun oynama şeklimizi kökünden değiştirme şansı var.

Facebook, Oculus Rift’i 2 milyar dolara satın aldı

Oculus ekibi aynı şekilde olanlardan memnun, Oculus VR‘ın kurucu ortağı ve CEO’su Branden Iribe şöyle diyor: “Dünyadaki en iyi sanal gerçeklik platformunu oluşturmada Mark ve Facebook ekibi ile çalışacak olmaktan dolayı heyecanlıyız. İnanıyoruz ki sanal gerçeklik kavramı çoğunlukla insanları büyülü ve yepyeni yollarla buluşturan sosyal tecrübeler tarafından tanımlanacak. İmkansızı tecrübe etmeyi sağlayan değişken ve ortalığı karıştırabilecek bir teknoloji ve daha sadce başlangıç.

Facebook’un son günlerdeki ilginç politikaları bizleri şaşırtmaya devam ediyor sevgili okuyucular, konu hakkındaki görüşlerinizi bize belirtmekten çekinmeyin.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.