Logo
Eski Facebook yöneticisi, insanlığın ne zaman çökeceği hakkında yorumlar yaptı

Eski Facebook yöneticisi, insanlığın ne zaman çökeceği hakkında yorumlar yaptı

Bu Facebook yöneticisi, teknoloji ve robotlar yüzünden insanlığın çökeceğini düşünüyor.

Facebook çalışanları tüm günlerini, yorumlara bırakabildiğiniz emojileri tasarlamakla geçirmiyor. Şirket, oldukça farklı kategorilere sahip. Mesela Facebook şirketi sanal gerçekçilik dalında oldukça büyük yatırımlara sahip. Aynı şey Derin Öğrenim teknolojisi temelli çeviri robotları için ve birçok farklı teknoloji kategorisi için de geçerli. İşte tüm bu projelerden haberdar olan, artık eski bir Facebook Proje Müdürü, Antonio Garcia Martinez yakın bir zamanda bahsettiğimiz işinden ayrıldı. Antonio Garcia Martinez şu an insanlıktan uzak, ailesi ile birlikte sessiz sakin bir evde yaşıyor. Bunun sebebi ise kendisinin teknolojinin olduğu yerlerden korkması. Çünkü bu kişiden gelen açıklamaya göre, en az 30 sene içerisinde insanlık tamamen çökecek. Bu çöküşü gerçekleştiren ise teknoloji ve teknoloji sayesinde ortaya çıkan robotlar olacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR
Logo

Eski Facebook yöneticisi, insanlığın ne zaman çökeceğini hakkında yorumlar yaptı

Secrets of Silicon Valley isimli bir BBC belgeseli sırasında açıklamalar yapan eski Facebook yöneticisi, dediğimiz gibi teknolojiden uzak bir yaşamı ve kendisini koruyabilmek için bir silahı tercih etti. Antonio Garcia Martinez, “Eğer dünyanın sonu gelirse, kaçabileceğiniz çok fazla bir yer olmayacak. Önümüzdeki 30 sene içerisinde tüm insanlığın yarısı işsiz kalacak. Bir devrim gerçekleşecek. Çalıştığım süre boyunca ben ve iş arkadaşlarım, dünyanın önümüzdeki 10 sene içerisinde ne hale gelebileceğini gördük. Şu an bana inanmıyor olabilirsiniz ama ben bunun geleceğini görebiliyorum. Devrim, şoförsüz kamyonların sizi ezmesi şeklinde geliyor. Belki farkında değilsinizdir ama şu an dünyada bir yarış var. Bu yarış, teknoloji ve politika arasında. Teknoloji şu an açık ara fark ile yeniyor.” diyor bu konu hakkında.

Eski Facebook yöneticisi, “Teknoloji, biz kendisine tepki bile veremeden bütün ekonomiyi mahvedecek, insanları işsiz bırakacak. Silicon Valley içerisinde çalışan birçok insan artık insanlıktan ve teknolojiden uzak bir şekilde yaşamaya çalışıyor çünkü onlar da benim gördüğümü gördü. Evet, bazı teknolojiler şu an günümüzde inanılmaz yararlı. Bunlardan herkes kazanıyor ama o mobil uygulamaların ardında dev gibi bir kapitalizm var. Bu uygulamalar yavaş yavaş gelişiyor ve yakın zamanlar fakir olan insanlık tamamen ardımızda kalacak. ” açıklamalarına şeklinde devam etti ve belgeseli bitirdi.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha eski ama güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer bu oyunları oynayacak bir TV arıyorsanız, en iyi 4K Ultra HD televizyonlar yazımız sizleri bekliyor. Eğer PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız da var.

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.