Facebook, Anneler Günü’nü özel kartlar, çerçeveler ve çıkartmalarla kutladı

Facebook, Anneler Günü’nü özel kartlar, çerçeveler ve çıkartmalarla kutladı

Facebook da anneleri unutmadı.

Anneler Günü, 2016 yılında 105 milyon paylaşım ile tek gün içerisinde diğer konulardan daha fazla paylaşımı getiren başlık olmuştu. İnsanlar, teşekkür etmek ve şükranlarını dile getirmek için Facebook üzerinden 850 milyon fotoğraf ve video paylaşmıştı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Facebook, Anneler Günü'nü özel kartlar, çerçeveler ve çıkartmalarla kutladı

Bu yıl da, 14 Mayıs 2017 tarihinde, Pazar günü dünyanın dört bir yanından insan Anneler Günü’nü Facebook’ta kutladı. Facebook, Anneler Günü’ne özel olarak bazı yeni özellikler sundu. Bu özelliklerden ilki ise Kişiselleştirilmiş Kart idi. Haber Akışı’nda beliren Facebook mesajı, insanları Anneler Günü’nü kutlamak için kart paylaşmaya çağırdı. İnsanlar, kartları fotoğraf ekleyip kişiselleştirerek Anneler Günü’nün kendileri için anlamını paylaşma fırsatını yakaladı.

Yayımlanan bir diğer özellik ise Instagram Hikayeleri için Etiketler idi: Instagram kullananlar ise kameralarını açıp, fotoğraf veya video çektiklerinde üzerine ekleyebilecekleri, Anneler Günü’ne özel hazırlanmış etiketlerle karşılaştılar. Bunun haricinde, Renklendirilmiş fotoğraflar da gelmişti platforma. Facebook Kamera’da Anneler Günü temalı maske ve çerçeveler yer aldı. Son olarak da Özel Efektler gördük. Anneler Günü’nde “Minnettar” ifadesini kullananlar, ifade bıraktıkları paylaşımı saran çiçekler gördüler.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.