Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Abdulvahit Özkan, Editör Yazım tarihi: 17.12.2011

Eurogamer‘ın ortaya çıkardığına göre, Lionhead, henüz duyurulmamış bir oyuna yardımcı olmak üzere MMO yetenekleri gelişmiş bir programcı arayışında.

Güncelleme: Lionhead, Eurogamer’ın bu haberi üzerine siteye aşağıdaki notu iletmiş:

“Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz! Ne üzerinde çalıştığımızdan sizleri de haberdar etmekten mutluluk duyarız. Aradığımız nitelikte birinin bulur bulmaz bütün detayları paylaşacağımıza söz veriyoruz!”

Microsoft’a bağlı Lionhead, ideal adayın “MMO oyunları oynamaktan zevk alan ve devasa çevrimiçi oyun ortamında ciddi çalışma deneyimi bulunan biri” olduğunu söylüyor.

“Görev; proje, güvenlik konuları, piasaya çıkış sonrası önemli güncellemelere destek ve sunucu özelliklerinin işlerliği için yüksek seviye ağ mimarisi oluşturma üzerine odaklanıyor.” diye de devam ediyor.

Kilit sorumluluklar, “tasarım ve programlama takımlarının çoklu oyuncu özelliklerinin uygulanabilirliğinden emin olmalarını” içeriyor.

Fakat başlıca aranan nitelikler MMO oyunlarını tutku ile oynama ve bir ağ programcısı olarak en az bir MMO oyunun yapım aşamasında ve yapımdan sonraki süreçte çalışmış olmak.

Aranan deneyim Xbox 360 / Xbox Live servislerini ve çoklu ortam deneyimlerini de kapsıyor. Lionhead’in Fable: The Journey’i tasarladığı Epic Games’in Unreal Engine’inde deneyim sahibi olmak bir artı.

Ağustos ayında Lionhead’in Fable serisinin dördüncü oyunu üzerinde çalıştığına dair dedikodular çıkmıştı.

Kinect uyumlu Fable: The Journey seneye henüz belli olmaan bir tarihte çıkmış olacak.

Elbette bu haber akıllara ilk olarak Fable evreninde geçen bir MMO fikrini getiriyor ki bu ihtimal hiç de yabana atılacak bir ihtimal değil. Özellikle The Journey ile Kinect desteği kazanacak olan Fable serisinin bu yeteneğinin olası bir online oyunda da kullanmasının oyuncular için çok ilgi çekici bir deneyim olacağını söyleyebiliriz. Tamamen etkileşimli ve Fable evreninde geçen bir MMO’yu kim istemez ki?

Eurogamer’ın haberi

Lionhead stüdyolarının ilgili iş ilanı

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.