Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 13.09.2021

Codemasters’ın geliştirdiği F1 2021, bu yılki ilk büyük güncellemesini aldı. Bu güncellemeyle oyuna başta Portimao pisti olmak üzere çok büyük yenilikler geldi. Ayrıca geliştirici Codemasters oyunun yol haritasını da açıkladı.

Merakla beklenen Portimao pisti F1 2021 oyununa geldi

Temmuz ayında F1 2021’in piyasaya sürülmesinin ardından EA Sports ve Codemasters, önümüzdeki aylarda oyuna ücretsiz indirilebilir içerik olarak üç yeni pist getirmeyi planladığını duyurmuşlardı. İptal edilen yarışların yerine gelen Portimao ve Imola pistlerini Codemasters ekibi oyuna getirmek için çalıştı. Nihayetinde EA Sports ve Codemasters, pazartesi günü yaptığı açıklamada, Portimao’nun F1 2021’in ilk büyük güncellemesinin bir parçası olarak oyuna ekleneceğini ve oyunculara sunulacağını duyurdu. Oyuncular, ilk kez resmi bir F1 oyununda Portekiz Grand Prix’sinde yarışma şansına sahip olacaklar.

F1 2021 için Portimao pisti ve dahası oyuna eklendi

Portimao’nun yanı sıra; oyuna 2021 sezonuna göre güncellenmiş araç performans değerleri ve Aston Martin güvenlik aracı da gelecek. Bu performans güncellemelerinin çok şey değiştirmesini bekliyoruz. Zira Redbull oyunda çok yavaş kalan bir araca sahip. Gerçek hayatta Mercedes’e hız olarak çok yakınlar. Ayrıca saf hız anlamında Williams; Alfa Romeo’yu ve Haas’ı geçti. Bununla ilgili bir düzenleme gelmesi söz konusu.

Oyuna Imola ve Cidde pistleri de gelecek

Ayrıca sonraki güncelleme için yapılan planlar da belli oldu. Ekim ayında, Imola pisti de oyuna gelmiş olacak. Ayrıca F1’in çevrimiçi Esports kısmında uzun zamandır yaşanan problemler de çözülecek. Kasım ayında gelecek bir diğer güncellemede ise, Aralık ayında olacak Suudi Arabistan Grand Prix’sinin pisti olan Cidde Cadde Pisti oyuna gelmiş olacak. Kasım ayında buna ek olarak F2, 2021 sezonunun araçları ve pilotlarıyla tam sezon güncellemesi almış olacak.

Codemasters Kıdemli Marka Direktörü Paul Jeal, ilk ücretsiz pisti oyunlarına eklemelerinden oldukça mutlu. Ayrıca oyuncuları gelecek güncellemeler hakkında bilgilendirmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Oyuncuların 2021 yılı pistleri için ne kadar heyecanlı olduğunu belirten Paul Jeal, Cidde Pistini yarıştan birkaç hafta önce yetişecek olmasından çok memnun olduklarını belirtti. Ancak anladığımız kadarıyla oyuna Intercity İstanbul Park gelmeyecek. Geçen sene olduğu gibi bu sene de sonradan takvime dahil olan pistimiz oyuna gelmeyecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.