Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.08.2018

Her yıl bir yenisi çıkan oyunlardan bir tanesi, bu haberimize konuk oluyor. F1 2018, verilen bilgilere göre teknik olarak PS4 Pro ve Xbox One X platformları üzerinde 4K çözünürlük kalitesinde ve 60 FPS olarak çalışacak. Bahsini etmekte olduğumuz açıklamalar, oyunun yönetmeni olan Lee Mather tarafından verildi. Fakat, verilen bilgiler arasında çözünürlük kalitesinin native veya başka bir türde olacağı ile ilgili bir şey bulunmuyor.

F1 2018, teknik olarak Xbox One X ile PS4 Pro üzerinde 4K/60 FPS olarak çalışacak

Lee Mather, “F1 2017’de olduğu gibi, Xbox One, Xbox One X, PS4 ve PS4 Pro arasında görsel farklılıklar olacak. Farklılıkların hepsi gelişmiş görsellik ve çözünürlük ile alakalı olacak ama emin olabilirsiniz ki, 4 platformda da, oyunun geçen sene aldığı büyük görsel gelişmeden faydalanacak. Teknik olarak Xbox One ve PS4’da 1080p’de, Xbox One X ve PS4 Pro’da 4K olarak, her platformda 60 FPS ile çalışacak.” diyerek teknik olarak planlanan performansı dile getirdi.

Daha önceden de bahsettiğimiz gibi, verilen bilgiler arasında bu 4K çözünürlüğün ne tür bir çözünürlük olduğu bilgisi yer almıyor. Özellikle bahsedilmemesinden dolayı şüphelenmeli miyiz, gerçekten emin değiliz fakat 60 FPS sözü ile kalbimizi kazanmayı başardılar. 24 Ağustos 2018 tarihinde çıkacak olan yapım, biz oyuncuların huzuruna sunulduğu zaman göreceğiz artık. Eğer verilen sözlerde durmayı başarırsa, gerçekten başarılı bir yapım olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.