Evolve ücretsiz oluyor!

Evolve ücretsiz oluyor!

Ücretsiz oyunlar kervanına, bir yenisi daha ekleniyor.

Turtle Rock Studios, firmanın çok oyunculu, aksiyon oyunu olan Evolve’un artık ücretsiz olacağını açıkladı. 4 avcının, bir canavarı avlamaya çalıştığı ve bütün karakterleri oyuncuların yönettiği yapım konusunda yaptıkları yazılı açıklamayla, 7 Temmuz 2016 tarihi itibariyle oyunun Steam’den kaldırıldığını ve ücretsiz sürümünün beta olarak oynanmaya hazır olduğunu belirttiler.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Evolveb

Yaptıkları açıklamada oyunun yeni sunucu sisteminin henüz oturmadığını beta süresince geliştirmeye en çok önem verdikleri kısmın bu olacağının üstüne basan yetkililer, ayrıca haftalar yada aylar sürebilecek bu süreçte oyuna eklenecek başlıca değişikleri de test edeceklerini ve oyunu istedikleri yönde geliştirmeye devam edeceklerini de eklediler. Açıkçası, Steam üzerinden de son dönemde pek iyi yorumlar almayan Evolve’un, böyle bir değişikliğe gitmesi oldukça güzel oldu. Oyundaki, başlıca optimizasyon, sunucu ve denge problemleri giderilirse elimizde oldukça kaliteli bir yapım olabilir.

Bu arada, oyunu daha önceden satın aldıysanız üzülmenize gerek yok. Evolve’a Steam üzerinden sahipseniz, oyun ücretsiz sürüme geçtiğinde, “Founder” olarak anılacak ve sahip olduğunuz bütün eşyaları korumanın haricinde, bazı hediye paketlerine de sahip olacaksınız. Tam sürüm konusunda henüz bir tarih verilmese de, yıl sonuna kadar tam sürüme geçileceği kesin gibi duruyor. Evolve, yeni hali ile oyuncuların beğenisini kazanabilecek mi, sorusunun cevabı içinse biraz daha beklememiz gerekecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.