The Evil Within Ön İnceleme

The Evil Within Ön İnceleme

Bethesda, oyun dünyasına yaptığı hizmetlere devam ediyor. Bu sefer sırtında Shinji Mikami var.

Bethesda Softworks, bence şu an oyun dünyasının en önemli yayıncısı haline gelmek üzere. Burada geliştiriciliğini üstlendikleri Skyrim’den çok, Dishonored gibi yapımlardan bahsediyorum. Nerede bir oyun türü kısır döngüye giriyor, Bethesda’nın dağıttığı oyunlar ilaç gibi yetişiyor. Özellikle Call of Duty gibi FPS’lerin tekeline giren türü, Dishonored biraz olsun renklendirmeyi başardı örneğin.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

the-evil-within-artwork-logoHerhalde kimse itiraz etmeyecektir ki survival horror konusunda da bir kısırlık yaşanmakta. Peçeteye “Selpak” denmesi gibi, neredeyse “Survival Horror” türüne de Resident Evil veya Silent Hill diyeceğiz. Fakat bu iki marka da açıkçası eski havalarından çok çok uzaklar. Bu türün hayranları, daha az aksiyon istiyor ve zekalarının zorlanmasını talep ediyor. Peki bu işi kim yapabilir?

Açıkçası akıllara gelen isimlerin başında Shinji Mikami var. Kendisi Resident Evil serisinin yaratıcısı oluyor. İlk oyunu gözünüzün önüne getirirseniz, Mikami’nin önemini fark edeceksiniz. The Evil Within, Mikami’nin Tokyo merkezli şirketi Tango Gameworks’e ait ilk yapım olacak. Üçüncü şahıs kamerasından oynayacağımız oyun, Mikami’nin deyişiyle “Korku ve aksiyon arasında mükemmel bir denge kurmaya” odaklanacak. Çünkü Mikami de türün amacından ve özünden saptığını düşünüyor.

The-Evil-Within-9Oyunun konusu Sebastian adında bir dedektifin, şehirdeki bir akıl hastanesinde yaşanan cinayeti çözmek için oraya gitmesi üzerine kurulmuş. Karakterin keskin bir yapıda olacağını dışında bir bilgi mevcut değil; ama Joseph adlı bir adamla, ‘Çocuk’ diye seslendikleri bir kadın dedektifin yanında olacağını biliyoruz. Karakterlerimiz olay yerine geldiklerinde, otoparkın polis arabalarıyla dolu olduğunu; ama ortada şiddet emareleri yokken, arabalarda kimsenin olmadığını görecekler. Olaylar da burada başlayacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.