Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 07.01.2017

Eğer EverQuest Next projesini iptal edildiği için canınız sıkıldıysa, daha da sıkılmaya hazır olun.

ev

Sony Online Entertainment'ın 2 yıl önce satın aldığı Daybreak Games, EverQuest Next: Landmark'ın Şubat ayında kapanacağını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, uzun bir inceleme sonrası oyunun sunucularını kapatmaya karar vermişler. Ancak özel bir neden belirtilmeden, bu yüzden ya az sayıdaki oyuncu ya da para yetersizliği olarak kabul etmek zorundayız.

Açıklamanın devamında ise, "Alpha test dönemine girdiğimizden beri, oyuncularımızın yaratıcılığı bizi çok etkiledi. Landmark'ın sınırlarını zorladınız ve oyuna koyduğunuz zaman ve efor için size minnettarız." diyor. Bugünden itibaren, oyunun kendisi ve Player Studio eşyaları satın almaya kapanacak ve oyun içi eşyaların fiyatı 1 DBC olacak. Ayrıca Daybreak, fan-yapımı bir sunucuya da izin vermeyeceklerini açıkladı. Yani oyunun tamamen gittiğine emin olabilirsiniz. Şu ana kadar Daybreak Cash satın almış oyuncular ise, satın aldıkları paraya erişebilecekler. Oyunun kendisi, forumları ve sosyal medya sayfaları resmi olarak 21 Şubat'ta kapanacak.

Ayrıca, sizler için incelediğimiz PlayStation 4 Pro ve PlayStation VR incelemelerine ilgili bağlantılardan, 2017 yılında çıkacak oyunlara ise bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

VG247 Türkiye’yi Facebook, Twitter ve Youtube üzerinde takip etmeyi unutmayın!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.