Eski Rockstar Games çalışanı GTA 6 geliştirildiğini onayladı

Eski Rockstar Games çalışanı GTA 6 geliştirildiğini onayladı

Keşke daha fazlasını öğrenebilsek...

Grand Theft Auto serisi dile getirildiği zaman akan sular durur bildiğiniz üzere. Grand Theft Auto 5 ile 2013 senesinde karşılaşmıştık. Tam olarak, 17 Eylül 2013 olan bir çıkış tarihinden bahsediyoruz. İlk olarak PS3 ve Xbox 360 platformlarına çıkmıştı. Daha sonradan ise PC, PS4 ve Xbox One platformlarında da, daha iyi görsellerle yer aldı. Fakat, o zamandan beri yeni bir Grand Theft Auto oyunu görmedik. Şimdi, eski bir Rockstar Games çalışanı olan Bibin Michael, GTA 6 isimli bir yapımın yolda olduğunu onayladı. Detaylara geçmeden önce, haberimizde yer alan görsellere göz gezdirmenizi rica edeceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

GTA 6 Rockstar Games

Eski Rockstar Games çalışanı Bibin Michael GTA 6 geliştirildiğini onayladı

3D oyun sanatçısı olarak görev yapmış olan Bibin Michael, özgeçmişinde çok önemli bilgilere yer verdi. Öncelikle, kendisinin Red Dead Redemption 2’nun sonundaki emeği geçenler kısmında yer aldığını hatırlatmak isteriz. Zaten, görsellerden birinde kendisinin ismini görebiliyorsunuz. Sizlere bahsetmekte olduğumuz bu eski Rockstar Games geliştiricisinin öz geçmiş bilgilerine göre, Aralık 2017 ile Nisan 2018 ayları arasında, GTA 6 projesi üzerinde çalışmış. Bu da, Rockstar Games ekibinin an itibari ile bir GTA 6 projesi üzerinde çalıştığı anlamına geliyor elbette.

Bütün bunları bir araya getirdiğimizde ise, sizlere bahsetmekte olduğumuz durumun gerçekliği ön plana çıkıyor. Fakat, bu durum ile ilgili de bir sorun var. Her ne kadar bizleri sevindirecek bir haber olmuş olsa da, ne yazık ki GTA 6 hakkında elimizde bulunan tek bilgi bu. Yani, oyunun geliştirildiğini resmi olarak destekleyen hiçbir şey yok. Rockstar Games ekibi, ağzını sıkı tutmak konusunda muhteşem bir iş başarıyor. Zaten geliştirilme aşamasında olsa bile, öyle hemen çıkış yapacağını hiç zannetmiyoruz. Sonuçta, Red Dead Redemption 2 gibi bir oyun var ellerinde ve daha PC üzerinde bile göremedik henüz.

Haberimize konuk olan Bibin Michael ile gelen haberler bizleri bir hayli umutlandırmış durumda. Fakat, daha evvel de söylediğimiz gibi, henüz Red Dead Redemption 2 PC sürümü çıkmadı. Daha bunun PC sürümünü göremeden, daha fazla ekmeğini yedirmeden yeni bir oyun göreceğimizi zannetmiyoruz. Olur da böylesi bir çıkış gerçekleşirse bile, Rockstar Games ve 2K tarafından, konsol çıkışından uzun bir süre sonra PC çıkışı gerçekleştirilmesi ihtimali de söz konusu. Son bir hatırlatma olarak, 22 Mayıs 2019 tarihinde Red Dead Redemption 2 PC sürümü duyurusu ihtimalini de belirtelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

GTA 6 Rockstar Games


Grand Theft Auto 6
   Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.