Eski Assassin’s Creed yapımcısı film şirketi açıyor!

Eski Assassin’s Creed yapımcısı film şirketi açıyor!

Birileri bilgisayar oyunlarının kötü filmlere dönüşmesini engellemek istiyor.

Eski Assassin’s Creed yapımcısı Jean-Julien Baronnet, amacı sadece bilgisayar oyunlarını filmleştirmek olan, bir film stüdyosu açıyor. Marla isimli stüdyonun adı ise Jean-Julien Baronnet’in Margot ve Lana isimli kızlarından geliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

df-01952_r_crop-ds1-670x484-constrain

Jean-Julien Baronnet; Ubisoft’un sinema ayağı olan Ubisoft Motion Pictures’ın 5 yıl CEO koltuğunda oturmuş ve artık kendi şirketini açmaya karar vermiş. Jean-Julien Baronnet bu kararını, “Marla Studios bilgisayar oyunu şirketlerine şu alanlarda yardımcı olacak; oyunun filme çevrilmesi aşamasında filmin sanatsal bakış açısının belirlenmesi, Hollywood stüdyolarıyla yapılacak anlaşmalarda eser yaratımı kontrolünün ve ödenecek paranın çoğunun oyun şirketinde olmasını sağlamak ve eser yaratımının her aşamasında oyun şirketinin yaratıcı takımıyla iş birliği içinde olmak. Müşterilerimiz oyun şirketleri ve onların film stüdyolarıyla en iyi anlaşmaları yapmalarını sağlamak için kıçımız yırtılana kadar çalışacağız. Bu bilgisayar oyunlarının sinema filmlerine dönüştürülmesi noktasında tamamen yeni bir iş modeli.” şeklinde açıkladı.

Şu an personel alımı yapan şirketin sahibi, Jean-Julien Baronnet, Hitman ve Prince of Persia gibi son dönem yapılan filmlerin eksikliklerinden, “Stüdyolar bilgisayar oyunlarının sinema filmi adaptasyonlarını yaparlarken oyun ve film hikayesinin ihtiyaçlarını karşılamada zorluklar yaşıyor. Çoğu zaman, bilgisayar oyununun hikayesini ve karakterlerini kopyalamaya çalışıyorlar ki bu kesinlikle yapılmaması gereken bir şey.” şeklinde bahsetti.

Hollywood son yıllarda ciddi anlamda özgün senaryo sıkıntısı çekiyor. Burası aşikar. Zaten o yüzden sürekli çizgi roman ve bilgisayar oyunu uyarlamalarını beyaz perdede görüyoruz. Ancak çoğu zaman hikayede ve karakterlerde yapılan değişiklikler hayranları kendinden soğutuyor. Bunun en sert örneklerinden birisi de Hitman filmleri. Bizim bildiğimiz Agent 47 buz gibi bir adam. Öyle bir kadın için kendini tehlikeye atacak biri değil. Zaten kendisi klon ve çocukluktan beri bilimsel bir deney tadında yetiştirildiğinden bu tarz insani duygulara sahip değil. Sen çıkıp, o duyguları bu adama koymaya kalkarsan filmin kendi parasını çıkardığına şükür etmen lazım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bu girişim kesinlikle daha iyi bilgisayar oyunu uyarlaması filmler görmemizi sağlayacak gibi görünüyor. Jean-Julien Baronnet’e bu girişimi için teşekkür ediyor ve kendisinden WarCraft gibi başarılı sinema filmi uyarlamaları bekliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.