Avatar
Yazar: Mert Durmaz, Editör Yazım tarihi: 20.10.2016

Geliştirici ekip Battlestate Games'in aksiyon ve rol yapma elementleri barındıran hikaye tabanlı MMO oyunu olarak adlandırdığı Escape from Tarkov'dan yeni ekran görüntüleri paylaşıldı. Battlestate Games paylaştığı görsellerde, oyunun grafik motoruna entegre edilen yeni teknolojilere ve dolayısıyla geliştirilmiş görselliğe vurgu yapıyor. Alfa sürecinde olmasına rağmen çok etkileyici bir grafik kalitesi olan oyun, yeni görüntüleriyle de adeta AAA oyunlara meydan okuyor. İsterseniz gelin şimdi yapımın görselliğini bu derece etkileyecek neler entegre edilmiş daha yakından bakalım.

Escape from Tarkov

Escape from Tarkov, eklenen yeni PBR özellikleri sayesinde daha gelişmiş küçük program parçacıklarını çalıştırmaya olanak sağlıyor. Geliştirici ekip, ekledikleri bu özellik sayesinde oyunun iç mekanlarındaki ortam ışıklandırmasını büyük ölçüde geliştirebilmiş. Dış mekana geçtiğimizde ise gökyüzünden gelecek ışıklandırmayı da elden geçiren ekip, gündüz ve gece döngüsündeki ışık hareketlerini bu sayede geliştirmiş. Bunların yanı sıra SSAO gibi teknolojiler de, oyunda daha efektif bir şekilde kullanılmaya başlanmış.

Renk paleti, göz adaptasyonu, yeni renk doğrulama sistemi, daha gerçekçi bitki örtüsü ve tüm silah, mekan dokularının elden geçirildiği oyun, bu gelişmelerle birlikte görsel açıdan çok daha iyi bir noktaya ulaşmış durumda. Hala alfa sürecinde olan Escape from Tarkov'un kesin bir çıkış tarihi olmamakla birlikte 2017 yılı içerisinde oyuncularla buluşacağı tahmin ediliyor. Geliştirici ekibin ilk etapta sadece PC'ye çıkaracağı yapım, bir ihtimal PlayStation 4 ve Xbox One'a da gelebilirmiş. İsterseniz şimdi, Battlestate Games'in gelişmiş grafik motorunu gösterdiği o ekran görüntüleriyle sizleri baş başa bırakalım.

Escape from Tarkov

Escape from Tarkov

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.