Epic Games mağazasında Transistor dağıtılıyor ve sonraki oyun da belli oldu

Epic Games mağazasında Transistor dağıtılıyor ve sonraki oyun da belli oldu

Şu an dağıtılan oyun ile gelecek oyun, kaçırmamanız gerekenler arasında.

Bizlerle buluşturulduğu ilk günden bu yana birçok tartışmaya konu olmuş olan Epic Games mağazasını bilmeyen kalmamıştır muhtemelen. Birçok oyuncu, Steam üzerindeki 1000’den fazla oyuna sahip olan kütüphanelerini terk etmek istemese de, yine bir o kadar oyuncu da, bu rekabetin Valve ekibine bir ders olduğunu düşünmekte. Sonuçta, Steam üzerinde satılan oyunlarda %30’luk bir gelir kesintisi oranı bulunurken, Epic Games mağazası üzerinde bu durum çok daha düşük seviyelerde. Fakat bu haberimize konuk olmasının sebebi bu değil elbette. Epic Games mağazası üzerinde dağıtılmakta olan ücretsiz oyunlardan bahsedeceğiz. Şu an zaten bildiğiniz üzere Transistor dağıtılmakta ve yakında dağıtılacak oyun hakkında da bilgi verildi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Epic Games mağazasında Transistor sonrasında World of Goo dağıtılacak

Epic Games mağazası üzerinde an itibari ile Transistor halihazırda tamamen ücretsiz olarak dağıtılıyor zaten. Elbette platform üzerinde dağıtılmış ve dağıtılacak olan tek oyun Transistor değil. Daha öncesinde olduğu gibi, devamında da yepyeni oyunlar biz oyuncuların huzuruna sunulacak. Mesela, Supergiant Games ekibinin ellerinden çıkmış olan ve büyük bir hayran kitlesine ulaşmış olan Transistor, dağıtılan ilk ücretsiz oyun değil. Kendisinden sonra ise, World of Goo isimli bir oyun dağıtılacak ve bu da çıktığı zaman kendi çapında başarı yakalamıştı.

Eğer henüz Transistor deneme fırsatı edinmediyseniz, kesinlikle daha fazla zaman kaybetmeden bir an önce denemenizi tavsiye ederiz. Oyuncu kitlesi ile bile büyülemeyi başaran bu yapımda, Red isimli bir karakteri yönetmekteyiz. Aksiyon ve RPG türlerinin bir araya geldiği bu yapımda, The Process adındaki robot düşman grubundan kaçmaktayız. Bunu ise, Red’in parıl parıl parlayan yeşil kılıcı sayesinde gerçekleştirmekteyiz.

World of Goo ise, yine kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz oyunlardan bir tanesi olma şerefini taşıyor. World of Goo’nun isim anlamı bile aslında çoğu şeyi ele vermekte. Goo kavramının kelime anlamı, yapışkan madde oluyor. Yapışkan, sıvı haldeki bir madde. Oyun içerisinde de, dünya gerçekten bu yapışkan sıvı haldeki maddelere ait. Bir noktadan, hedef olarak gösterilmekte olan noktaya, elimizde bulunan Goo’lardan mümkün olduğunca az kullanarak geçmeye çalışmaktayız. Biraz da zeka oyunu denilebilir yani. World of Goo, 2 Mayıs 2019 tarihinde ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanacak. Epic Games mağazasında o zamana kadar Transistor bulunacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.