Epic Games programı AMD ve Intel işlemcilerinde sıcaklık artışına sebep oluyor

Epic Games programı AMD ve Intel işlemcilerinde sıcaklık artışına sebep oluyor

Buna alternatif bir çözümümüz de mevcut.

Epic Games ekibi, son zamanlarda bedava oyunlar dağıtıyor bildiğiniz üzere. Hatta, şu anda yine bedava bir oyun mevcut. Direkt onu almak isterseniz, buraya göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Fakat konumuz, Epic Games Mağazası için hazırlanmış olan programın, AMD ve Intel marka işlemcilerde sıcaklık artışına sebep olması. Öncelikle, hemen aşağıdaki görsele göz gezdirmenizi rica edeceğiz, sonrasında da mevzuya devam edelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Epic Games sıcaklık

Epic Games programı AMD ve Intel işlemcilerinde neden sıcaklık yükseltiyor?

Yukarıda paylaştığımız görselde, AMD Ryzen 9 5950X model işlemciye ait ısı seviyelerini görüyorsunuz. Bir tanesi Epic Games programı açıkken, diğeri de kapalıyken kaydedilmiş olan 2 adet görüntü. Arada 20 dereceden fazla fark var ve bu gerçekten çok fazla. AMD Ryzen 7 5800X için de 50 dereceden 37 dereceye düşüyor sıcaklıklar.

Peki, bu sıcaklık problemlerinden kurtulmak için ne yapabilirsiniz? Bir başka oyun platformu olan GOG’u duymuşsunuzdur mutlaka. Daha önceden defalarca bedava oyunlarını paylaşmıştık. GOG ile Epic Games hesabınızı bağlayarak, GOG arayüzünde oyunlarınızın görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede oradan indirip oynayabilirsiniz. Sorun çözülene kadar güzel bir alternatif olabilir.

Epic Games sıcaklık Epic Games sıcaklık

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.