Epic Games, 12 milyon dolarlık Paragon ögelerini ücretsiz olarak yayımladı

Epic Games, 12 milyon dolarlık Paragon ögelerini ücretsiz olarak yayımladı

Devamının da geleceği söylendi.

Paragon, Epic Games tarafından piyasaya sürülen bir MOBA oyunu idi. Bu oyun, bizce hak ettiği ilgiyi görememişti. Bahsettiğimiz bu oyun, hak ettiği ilgiyi görmezken, bir yandan da aynı geliştirici ekip, Fortnite oyununu geliştiriyordu. Fortnite geliştirildi, piyasaya sürüldü ve yine çılgınlar gibi oynanmadı. Buna rağmen geliştirici ekip pes etmedi ve belki de son birkaç yılın en akıllıca adımı atıldı: Ekip, Fortnite oyununa Battle Royale modunu ekledi. Bu sayede Fortnite, milyonlarca oyuncuya kavuştu. Oyun, birçok popülerlik listesinde birinci oldu. Şirket ise milyon dolarlar kazanmaya başladı. Sonra ne oldu?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Epic Games, 12 milyon dolarlık Paragon ögelerini ücretsiz olarak yayımladı

Fortnite: Battle Royale çok ilgi görünce, Epic Games ekibi iki oyuna aynı anda bakamadığını fark etti. Yani Paragon oyununun fişi çekildi. Şimdi ise şirketten gelen açıklamalara göre, bu oyunun içerisinde bulunan tüm ögeler, oyun geliştiricilerine ücretsiz olarak sunuluyor. Bu ögelerin toplam değeri ise 12 milyon dolar. Peki, nedir bu ögeler? En basit seviyeden açıklayalım. Bahsettiğimiz ögeler, oyunda kullanılan karakter modelleri, doku kaplamaları, harita tasarımları ve çok daha fazlası. Yani, görsel olarak gördüğünüz, Paragon oyununa ait olan her şey şimdi ücretsiz. Bu ögeleri kullanarak, oyun geliştiricileri, gerçekten güzel işler çıkartabilir. Bu ögeler, hem oyun geliştiricilerinin kendi projelerinde işe yarayacaktır, hem de bakarsınız bir geliştirici, Paragon oyununu baştan geliştirir. Tüm kaynaklar ücretsiz zaten.

Bahsettiğimiz bu ücretsiz ögeler, Unreal Engine Marketplace üzerinden indirilebiliyor ve Unreal Engine 4 oyun motorunda kullanılabiliyor. Bu ögeler arasında ise 20 adet AAA kalitesinde karakter modeli, bu karakterlerin yetenekleri, diyalogları, ses efektleri, VFX ögeleri, animasyonlar ve 1500 farklı çevre ögesi bulunmakta. Eğer Unreal Engine Marketplace içerisine girerseniz ve Paragon şeklinde bir arama yaparsanız, paket paket bu ögeleri görebilirsiniz.

Epic Games, sadece bu kadarı ile yetinmeyecek. Daha fazla Paragon ögesi gelecek.

Şirketin yaptığı açıklamanın devamına göre, ekip yaz aylarında da bu oyunun yeni ögelerini ücretsiz olarak oyunculara ve oyun geliştiricilerine sunmaya devam edecek. Yaz aylarında hangi ögelerin geleceğini bilmiyoruz ama Unreal Engine 4 oyun motoru ile oyun geliştiriyorsanız, bu şirketin, böylesi kaliteli kaynaklarına sahip olmak, eminim çok olumlu bir durumdur.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR


Paragon
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.