Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 03.01.2017

Xbox One, Xbox One S, PlayStation 4, PlayStation 4 Pro ve Project Scorpio konsolları sizler için yeterli değilse, bir de Nintendo Switch var piyasaya çıkmaya hazırlanan. Mart 2017 tarihinde piyasaya çıkması beklenen bu konsol için şu sıralar birçok oyun da geliştiriliyor. Çünkü kimse hiçbir oyuna sahip olmayan bir konsolu satın almak istemez, değil mi? Eğer bu konuda, Nintendo Switch üzerinde bir şüpheniz varsa, bu şüpheleri silebilirsiniz çünkü Epic Games, “Bu konsol için birçok Unreal Engine oyunu çıkacak.” dedi. Bu açıklama ardından da birçok oyun severin günlü rahatlamıştır herhalde.

Epic Games: "Nintendo Switch için birçok Unreal Engine oyunu çıkacak."

Oyun dünyasının en popüler ve en iyi grafik verebilen oyun motorlarından olan Unreal Engine, Nintendo’nun bu yeni konsolunda nasıl bir performans verecek, gerçekten çok merak ediyoruz. Fakat birçok oyunun da bu oyun motoru ile geliştirildiğine şaşırmadık çünkü birçok oyun geliştiricisi de hem maddi nedenlerden dolayı, hem de kolaylıktan dolayı bu oyun motorunu tercih ediyor. Bu arada, bu oyun motoru ile konsola oyun geliştirildiği bilgisi de direkt olarak Epic Games’in Japonya bölge müdürü olan Takayuki Kawasaki cephesinden geldi, Nintendo Everything sitesi tarafından bu açıklama İngilizce diline çevrildi. Böylece tüm dünya, durumu anlayabilmiş oldu.

Henüz bu oyun motoru ile, bahsi geçen Nintendo konsoluna hangi oyunlar gelecek bilemiyoruz. En azından tam liste elimizde yok. Fakat konsolu satın alırsanız, oyunsuz kalmayacağınız kesin gibi bir şey. Peki, sizlerin bu konu hakkındaki yorumu nedir? Nintendo Switch almayı düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyor olacağız!

Yeni seneye dev gibi bir çekiliş ile giriyoruz. Leadergamer ve VG247 Türkiye ortak olarak, takipçilerimizden 2 kişiye…

Leadergamer paylaştı: 28 Aralık 2016 Çarşamba

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.