Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.01.2023

Uzay temalı oyunlar, kesinlikle çok efsanevi manzaralarla karşılaşmamızı sağlıyor. PS5 gibi gücü yerinde olan bir konsolda da uzay teması çok tatlı olur. Bu yüzden, en iyi PS5 uzay oyunları rehber yazımızı hazırladık. Bu yazımız içerisinde en iyi 6 PS5 uzay oyunu seçimimizi sizlerle paylaştık. Tabii ki, her zamanki taktiğimizden ilerleyeceğiz. Yani, önce sizlere oyunların listesini paylaşacağız. Ardından da, bu oyunları neden seçtiğimizden bahsedeceğiz. Sonuçta, bir oyunu neden seçtiğimizi anlatmamak, bir tık garip olurdu. Şimdi, sizleri listemiz ile baş başa bırakalım.

En iyi 6 PS5 uzay oyunu

  1. Mass Effect Legendary Edition
  2. No Man’s Sky
  3. Elite Dangerous
  4. Chorus
  5. The Outer Worlds
  6. Marvel’s Guardians of the Galaxy

 

En iyi PS5 uzay oyunları

Şimdi, sizler için listelediğimiz oyunları anlatma zamanı. Zira, listemizi verdik ve neden bu listede olduklarını anlatmamız gerek.

Mass Effect Legendary Edition

Çoğu insan Mass Effect'in şimdiye kadar gelen en iyi uzay oyunu olarak kabul ediyor. Mass Effect, zengin arka planı, sevimli karakterleri, sürükleyici müzikleri ve en önemlisi zorlayıcı konusu ile geri adım atmıyor.

Galaksiyi devasa örümcek benzeri canavarlara karşı savunmaya çalışıyoruz. Bu zamanlar dışında ilişkiler kurabilirsiniz, gerçek aşkı bulabilirsiniz, en iyi zırh ve silahlar için alışveriş yapabilirsiniz ve hatta Pyjak'ların suratına yumruk atabilirsiniz. Bunlar eğlenceli şeyler. Orijinal Mass Effect oyunlarının üçü de herkesin keyif alması için Mass Effect Legendary Edition'da yer alıyor. En iyi üç uzay oyunu tek bir pakette.

No Man’s Sky

No Man's Sky, çıkışı pek de iç açıcı olmayan bir oyundu. Ancak, birçok yükseltme ve gezinin bir sonucu olarak, No Man's Sky artık çok yeni bir oyun. No Man's Sky harika bir oyun olduğu için listemizde yer almayı hak ediyor. Eğer zaten bir kopyasına sahipseniz, bir kez daha deneyin. Hello Games ayrıca PS5 oyuncularına, PS4 fiziksel kopyalarını ücretsiz olarak dijital bir PS5 kopyasına güncelleme seçeneği de veriyor.

Elite Dangerous

Oturup oynamak için rahatlatıcı bir uzay oyunu arayan oyuncular Elite Dangerous'tan kaçınmalıdır. Oyun ortamı eşit derecede düşmanca bir şekilde tanıtılıyor ve çok karmaşık bir kontrol sistemine sahip. Ancak buna katlanabilirseniz, bu PS5'in en iyi uzay oyunlarından biridir.

Samanyolu galaksisi Elite Dangerous için ilham kaynağı olmuştur. Gerçek boyutta olması onu şimdiye kadarki en büyük oyun haritalarından biri yapıyor ki bu kesinlikle çılgınca. Tüm gezegenler ve uydular gerçek zamanlı olarak dönerler, bu nedenle konumları sadece günde bir kez değil, dakikada bir kez de değişecektir. Elite Dangerous Wiki'ye göre, toplam haritanın yalnızca %0,036'sını gördük. Dahası, bu da oyunun ortamını evrenin kendisi kadar gizemli tutuyor. Gördüğünüz gibi, bizi bekleyen yaklaşık 400 milyar yıldız sistemi var. Ayrıca, oyuncular bu sistemleri daha yeni yeni çözmeye başladılar.

Chorus

Chorus, bizi bekleyen büyüleyici bir evrene sahip sevimli küçük bir uzay oyunudur. Oyunun konusu Nara'nın geçmişiyle yüzleşme ve işlediği kötü suçların kefaretini ödeme çabalarına odaklı. Keşif ve dövüş bileşenleri sayesinde Chorus hayat buluyor ve parlıyor. Bu karanlık evreni keşfederken karşılaşacağınız farklı düşmanlarla yüzleşmek çok eğlenceli. Çünkü savaş hızlı tempolu ve çevik hissettiriyor. Vuruş hissi gayet iyi. Ayrıca, adaptif tetikler sizi oyun dünyasının içine çekmeye yardımcı olarak ekstra bir parlama unsuru ekliyor.

The Outer Worlds

PS5'in en iyi RPG oyunlarından biri olan The Outer Worlds, PS5 sisteminde daha da iyi performans göstermesi için güncellemeler aldı. Obsidian imzası taşıyor ve açık bir şekilde insanlara bir başka projeleri olan Fallout New Vegas'ı hatırlatıyor.

İşletmelerin yaşadığı bir dünyaya düştünüz ve orada kapitalizm on bire kadar yükseldi. Mezarınızı bile sponsorlu yaptırabiliyorsunuz. Açık bir dünyaya, çılgın insanlara ve mükemmel, hizip odaklı bir olay örgüsüne sahip.

Marvel’s Guardians of the Galaxy

Marvel hayranıysanız bu oyunu mutlaka oynamalısınız. Bu üçüncü şahıs aksiyon macerası, Marvel Sinematik Evreni'nin Yenilmezler filminden sonra Starlord ve ayak takımı ekibini yepyeni bir yolculukta takip ediyor. Ciddi uzay oyunlarına bir ara vermeniz gerekiyor ve bu oyunda bolca aksiyon, aptalca şakalar ve müthiş espriler var.

En iyi PS5 uzay oyunlar dışında ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, sitemiz üzerinde En iyi oyunlar 2022 yazımıza da kesinlikle bakmanızda fayda var. Aklınızda soru işareti kalmasın, şimdilik bunu tavsiye ediyoruz. En iyi oyunlar 2023 yazımız da gelecek. Bu sayede, birçok başlıkta bir sürü oyun tavsiyemize bakmanız mümkün. Zira, tadını çıkarabileceğiniz çok fazla oyun türü var. Biz de, şimdi tavsiye ettiğimiz yazımızda, bir sürü başlıktan bahsettik. Dahası, yazımızdaki başlıklarda yüzlerce tavsiye var.

En iyi PS5 uzay oyunlar listesi ne işe yarar?

En iyi PS5 uzay oyunu listemizde yer alan oyunlar sayesinde, en iyi oyunları keşfetmeniz mümkün. Zira, 20 adet tavsiye verdik. Bu sayede, dikkatinizi çeken bir oyunu seçip tadını çıkarabilirsiniz.

En iyi PS5 uzay oyunlar listesini nasıl hazırladınız?

Şimdi paylaştığımız en iyi PS5 uzay oyunu listesini hazırlarken birçok kaynaktan faydalandık. Hem kendi zevklerimizden hem de birden fazla kaynaktan bilgi topladık.

En iyi PS5 uzay oyunlar listesine benzer listeler var mı?

Sitemizde, sizlere birçok oyunu tavsiye ettiğimiz listeler var. Hatta, en iyi PS5 uzay oyunu dışında film tavsiyelerimiz dahi var. Oyun ve film tavsiyelerimiz dışında, ayrıca hileler listelerimiz de var. Dahası, sistem gereksinimleri listelerimiz de mevcut. Bu sayede, bol bol bilgi almanız mümkün.

En iyi PS5 uzay oyunlar listesi nedir?

Sizler için hazırladığımız bir listedir. En iyi PS5 uzay oyunu listemiz içerisinde, detaylıca anlattığımız bir sürü oyun yer almakta.

En iyi PS5 uzay oyunlar gerekli miydi?

Sizler için şimdiye kadar birçok liste hazırladık. Zaten, daha önce bahsettiğimiz en iyi oyunlar yazımızda da bunu göreceksiniz. Elbette, en iyi 11 PS5 uzay oyunu listesi pek de şart sayılmazdı. Fakat, sizin sorularınıza yönelik listeler hazırladığımız için, bir nevi gerekliydi.

En iyi PS5 uzay oyunlar dışında neye bakmalıyım?

Sizlere şimdiye kadar birçok tavsiye verdik. En iyi PS5 uzay oyunu listemiz dışında da listelerimiz var. Sizlerle paylaştığımız en iyi oyunlar yazısına göz gezdirin. Fakat, nasıl bir oyun istediğinize karar verdikten sonra bunu yapın. Bu sayede, aradığınız oyunu rahatça bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.