En iyi Pokémon GO oyuncusu olabilmeniz için tavsiyeler!

En iyi Pokémon GO oyuncusu olabilmeniz için tavsiyeler!

10 adet bu ufak ipucu, sizi en iyi Pokémon GO oyuncusu yapabilir.

Türkiye’de resmi çıkışını dört göz ile beklediğimiz Pokémon GO, ülkemizdeki her oyuncu tarafından beklenmiyor. Çünkü bu oyuncular oyunu çoktan APK veya başka bir yolla edindi bile. Peki, henüz sadece Yeni Zelanda, Almanya, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde çıkmış olan Pokémon GO’da ne kadar başarılı bir oyuncusunuz? Eğer bu konuda kendinize pek güvenmiyorsanız, tam yerindesiniz demektir. Çünkü, şimdi sizleri oyunda en iyi Pokémon avcısı yapabilecek bazı tavsiyeler vereceğiz. Bu tavsiyeleri çoktan biliyor olabilirsiniz veya ilk defa duyuyor olabilirsiniz. Sakin olalım, iyi okumalar diyelim efendim. Haydi herkes Pokémon avına!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

pokemon-go-1468250084

Fazladan deneyim puanı hiç fena olmaz!

İsterseniz yazımıza en basit noktadan başlayalım. Oyunda seviye atlayabilmeniz ve daha güçlü Pokémon bulabilmeniz için deneyim puanları kazanmanız gerekiyor. Oyun içerisinde farklı yollar ile deneyim puanları kazanabiliyorsunuz. Bu yollardan en gizli olanı Poké topunuzu döndürmeniz. Evet, döndürmek. Pokémon yakaladığınız anlarda eğer Poké topunuzu döndürürseniz, ekstradan tecrübe puanı kazanabileceksiniz. Böylece daha hızlı seviye atlayabilirsiniz.

Ekran Alıntısı

Nerede o Articuno?

Pokémon GO oynarken, oyundaki haritayı takip ederek Pokémon yerlerini görebiliyorsunuz. Peki, bunun biraz daha farklı bir arayüzü olduğunu biliyor muydunuz? Hemen aşağıdaki görselden de görebileceğiniz gibi, Pokémon yerleri pati işaretleri ile gösteriliyor. Eğer tek bir pati varsa, o Pokémon size çok yakın demektir. Eğer üç pati varsa, oldukça uzaksınız demektir. Bu ekranda siluet olarak gördüğünüz Pokémon ise henüz hiç yakalayamadığınız Pokémon’u temsil eder.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ekran Alıntısı

Poké topunuzu boşa atmadan Pokémon yakalamak mümkün!

Pokémon yakaladığınız sahnelerde Poké topunuzu hemen fırlatmak yerine, topa tıklayıp, biraz beklerseniz Pokémon etrafında oluşan yeşil bir yuvarlak çizgi göreceksiniz. Eğer bu yeşil çizginin zamanlamasını tam yapabilirseniz, hem Pokémon yakalama şansınız artıyor, hem de ekstra tecrübe puanı kazanabiliyorsunuz. Hemencecik topu fırlatmak yerine biraz beklemek, sabretmek, her zaman daha mantıklı gibi görünüyor.

Sarı çizgi ise bir uyarı!

Yine aynı, Pokémon yakaladığınız sahnelerde eğer karşınızdaki bir Pokémon etrafında sarı yuvarlak bir çizgi görürseniz, bu demektir ki o Pokémon’un CP değeri çok yüksek. CP değeri yüksek olan Pokémon’ları yakalaması zordur. Yani, eğer karşınızdaki Pokémon’da sarı bir çizgi varsa, Poké toplarınızı boşa sallamayınız. Tabii risk almayı sevmiyorsanız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

sub-buzz-1342-1468019687-2

Yüksek seviye = Yeni eşyalar!

Karakteriniz seviye atladıkça bazı yeni eşyalara kullanım hakkı kazanıyorsunuz. Pokéstop’larda karşınıza çıkabilecek bu eşyalardan bir tanesi de Razz Berries. Bu eşya ile karşınızdaki Pokémon’u besleyebilirsiniz ve yakalaması daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Bir başka yeni eşya ise yükse seviyeli Poké topları. Bu Poké topları ise Pokémon’un top içerisinden kaçması şansını düşürüyor. Bu eşyaları Pokéstop’lardan almayı unutmayın.

sub-buzz-8988-1468019935-1

Siz yerinizde durun, Pokémon’lar size gelsin!

Eğer oyunu oynayacak çok vaktiniz yoksa, tütsüleri kullanmayı unutmayın. Bu tütsüler sayesinde 30 dakika boyunca etrafınızda bir Pokémon çıkma şansı bulunuyor. Bu da kolayca Pokémon yakalamanızı, seviye atlamanızı ve Pokédex’inizi geliştirmenizi sağlıyor.

sub-buzz-8988-1468020105-3

Tütsü bittiğinde ne olacak?

Tütsü bittiğinde hiçbir şey olmayacak. Eğer paranız varsa, tekrar satın alabileceksiniz. Fakat, eğer paranız yoksa kalabalık Pokéstop’lara gitmeyi deneyin. İnsanların bol olduğu Pokéstop’larda tütsüler daha yüksek oranla sizlerin karşısına gelebiliyor. Fakat, bir başka eşya da var ki, ismi Lure Module. Eğer bu eşyayı bir Pokéstop’ta kullanırsanız, o Pokéstop’da bulunan herkese bir Pokémon çıkma şansı bulunuyor.

sub-buzz-2355-1468020202-1

Takas her zaman iş görür!

Eğer Pokémon’larınızı geliştirecek kadar şekeriniz kalmadıysa, Professor Willow’a giderek Pokémon’larınızı takas ettirebilirsiniz. Professor Willow sizlere her bir Pokémon için 1 adet şeker verecektir. Eğer güçsüz Pokémon’larınızdan bol bol varsa, takas edebilmek için çok güzel bir neden. Niye yanınızda gereksiz yere taşıyasınız ki?

sub-buzz-2232-1468020238-1

Kuluçkalamayı unutmayın!

Eğer Pokéstop’lardan bir tanesinde yumurta bulduysanız, bu yumurtayı kuluçka makinesine koymayı sakın unutmayın. Kuluçka makinesine koymadığınız yumurtalar açılmayacaktır ve sizi sadece boşuna kilometrelerce yürütür. Kuluçka makinesinden yumurtanız çıktığı zaman ise bir Pokémon’a veya şeker gibi başka bir ödüle dönüşecektir. Yani oldukça önemli bir işlem.

sub-buzz-2521-1468020449-1

Her yumurta aynı değil!

Eğer kuluçka makinesine attığınız bir yumurta sizi 2 kilometre yürütmek istiyorsa ve bir diğer yumurta sizi 10 kilometre yürütmek istiyorsa, aralarında mutlaka fark olacaktır bu iki yumurtanın. Sizlerin de tahmin edebileceği gibi, daha fazla yürüten yumurta içerisinde daha nadir ödüller taşıyor.

sub-buzz-2744-1468020661-1

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.