En iyi 4K ve HDR oyun televizyonları

En iyi 4K ve HDR oyun televizyonları

Özellikle PlayStation 4 Pro ve Xbox One X konsolları için 4K ve HDR destekli televizyonlara sahip olmanız, oldukça önemli.

Eğer halihazırda bir PlayStation 4 Pro sahibiyseniz veya PlayStation 4 Pro satın almayı düşünüyorsanız, bu konsolun tüm özelliklerinden yararlanabilmeniz için 4K ve HDR destekli bir televizyona sahip olmanız gerekiyor. Çünkü PlayStation 4 Pro, neredeyse tüm oyunlarda HDR desteği, birçok oyunda da doğal 4K çözünürlük desteği sunuyor. Geriye kalan oyunlar da zaten farklı işlemlerle, doğal olmayan bir 4K çözünürlüğe çıkartılıyor. Tabii aynı şey, Xbox One X için de geçerli olacak. Microsoft ekibinin bu yeni konsolunda birçok oyun 4K ve HDR destekleri bulunduracak. Son olarak, birçok PC oyunculuğu da yavaş yavaş HDR dönemine geçiyor ve bu yüzden PC üzerinde de HDR kullanmak isteyebilirsiniz. 4K çözünürlük ise uzun zamandır PC oyuncularının en büyük avantajlarından biri zaten. Bu iki önemli teknolojiyi de 1080p çözünürlük veren televizyonlarla veya monitörler ile elde edebilmeniz imkansız. Bu yüzden, sizlerin karşısına yeni, en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımız ile çıkıyoruz.

En iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımız sayesinde, bilgisayarlar veya konsollar için (Özellikle de PlayStation 4 Pro ve Xbox One X için.) kullanabileceğiniz en iyi televizyonları görebileceksiniz. Bu televizyonlar arasında yüksek bütçeli, orta bütçeli ve düşük bütçeli televizyonlar bulunacak. Yalnız, bu listemizi kullanıcı yorumlarına, deneyimlerine ve tabii ki performans testlerine göre hazırlıyoruz. Bu yorumları, deneyimleri ve testleri incelerken, global çapta bir araştırma yapıyoruz. Bu sebepten ötürü, listemizde göreceğiniz bazı televizyonlar, ülkemizde olmayabilir. Bu yüzden farklı satın alma yöntemleri denemek isteyebilirsiniz. Son olarak söyleyelim, bu yazımız düzenli olarak güncellenecektir. Bu yüzden, yeni televizyonlar çıktığı zaman, bu yazıyı tekrar ziyaret etmeyi unutmayın!

Son Güncellenme Tarihi: 15 Temmuz 2017

En iyi 4K ve HDR oyun televizyonları

Yüksek Bütçeli – En İyi 4K ve HDR Oyun Televizyonu

LG C7 OLED TV, oyuncuların HDR ihtiyacını karşılayabilecek en kaliteli televizyon olarak karşımıza çıkıyor. LG C7 OLED TV ile kusursuz bir HDR görüntü kalitesi alabiliyorsunuz. Tabii bu görüntü kalitesinin yüksek olması sizi yanıltmasın, televizyondaki gecikme oranı da bu kaliteye göre inanılmaz düşük, neredeyse hiç yok. Zaten birçok OLED TV, LED veya diğer tip televizyonların oldukça önünde seyrediyor. LG C7 OLED TV sadece tek bir kötü yöne sahip: Çok fazla parlak olmaması. Fakat televizyonun vermiş olduğu kaliteli 4K ve HDR görüntüsü sayesinde, parlaklık seviyesinin mükemmel olmadığını fark edemiyorsunuz bile.

En iyi oyun televizyonları – PS4 Pro ve diğer platformlar için en iyileri!

Orta Bütçeli – En İyi 4K ve HDR Oyun Televizyonu

OLED televizyonlar, şu an oldukça pahalı. Bu yüzden LED televizyonları da tercih etmek isteyebilirsiniz, eğer bütçeniz daha düşükse. Tam da bu noktada, yardımımıza Sony X930E LED TV koşuyor. Sony X930E LED TV, şu an HDR ve 4K dediğimiz zaman bulabileceğiniz bizce en iyi LED televizyon. Özellikle bu televizyonun parlaklığı, HDR özelliğini daha öne çıkarırken, yine bir LED televizyonda görebileceğiniz en düşük gecikme oranını veriyor oyunculara. Eğer LG C7 OLED TV bütçenizi aşıyorsa, ikinci seçeneğiniz mutlaka Sony X930E LED TV olmalı.

Orta Bütçeli – İyi 4K ve HDR Oyun Televizyonu

Eğer Sony X930E LED TV de sizi maddi yönden zorlayacak ise, Sony X900E televizyonunu tercih edebilirsiniz. Sony X900E ile Sony X930E arasında çok az fark bulunuyor. Öncelikle, iki televizyon da çok başarılı bir HDR ve 4K deneyimi sunuyor ama Sony X900E, biraz daha az parlaklık veriyor ve televizyonda biraz daha fazla gecikme bulunuyor. Eğer çok rekabetçi oyunlar, refleks gerektiren oyunlar oynamıyorsanız, Sony X900E televizyonunu da kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

PC monitörü olarak kullanabileceğiniz en iyi televizyonlar

Düşük Bütçeli – En İyi 4K ve HDR Oyun Televizyonu

Eğer bir önceki televizyonlar da sizin bütçenizi aşıyorsa, teknolojiden de biraz ödün vermek istiyorsanız TCL P607 televizyonunu tercih edebilirsiniz. TCL P607, bir önceki televizyonlar gibi güçlü bir HDR görüntüsü sunamıyor ama televizyonun orijinal satış fiyatı ile diğer aynı seviyedeki televizyonları karşılaştırdığımız zaman, en öne TCL P607 çıkıyor. Görüntü kalitesi haricinde, bu televizyonda biraz hareket bulanıklılığı ve gecikme oranı da bulunuyor fakat dediğimiz gibi, bu fiyata, daha iyisini bulabilmeniz pek mümkün değil.

Düşük Bütçeli – İyi 4K ve HDR Oyun Televizyonu

En iyi 4K ve HDR oyun televizyonları listemizde size önerebileceğimiz en son televizyon ise yine bir TCL ürünü: TCL S405. Bu televizyon, TCL P607 ürününden daha az parlak ve görüntü kalitesi olarak biraz daha düşük. Fakat HDR kalitesi ve gecikme oranı olarak TCL P607 ile aynı sayılır. Bu yüzden, tercihinizi TCL S405 yanından da yapabilirsiniz.

En iyi 4K Ultra HD televizyonlar

En iyi 4K ve HDR oyun televizyonları (Kullanıcı puanlarına göre.)

 1. Sony A1E
 2. LG C7
 3. Sony X930E
 4. TCL P607
 5. Sony Z9D
 6. LG EF9500
 7. Samsung Q9F
 8. Sony X900E
 9. Sony X940E
 10. LG C6
 11. Samsung Q7F
 12. Sony X850E
 13. LG E6
 14. Samsung JS9500
 15. Samsung MU8000
 16. Samsung JS9000
 17. TCL S405
 18. Sony X800D
 19. Samsung MU7600
 20. Samsung KU6300

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın