En iyi 4K Ultra HD televizyonlar

En iyi 4K Ultra HD televizyonlar

Eğer genel bir kullanım için 4K Ultra HD bir TV arıyorsanız, En iyi 4K Ultra HD televizyonlar yazımız çok işinize yarayacak.

Günümüzde yavaş yavaş 8K televizyonlar tanıtılmaya başlanıyor. Fakat dünya üzerinde birçok evde, 1080p HD televizyonlar kullanılmaya devam ediyor. Öyle ki, Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde 4K Ultra HD televizyon bulunduran hane oranı, %40 civarında. Amerika Birleşik Devletleri sınırları dışındaki ülkelerde ise bu rakam %20 ile %30 arasında değişiyor. Yani, belli ki 4K Ultra HD televizyonlar henüz dünya genelinde çok da tercih edilen bir televizyon tipi değil. Bunun en büyük nedenleri ise 4K Ultra HD televizyonların pahalı olması ve her 4K Ultra HD televizyonun güzel performans vermemesi. Biz de tam bu sebepten ötürü, televizyonların fiyatlarını bir köşeye atacağız ve sizler için en iyi 4K Ultra HD televizyonları sıralayacağız. Hazır mısınız?

En iyi 4K Ultra HD televizyonlar yazımız sayesinde, evinizde veya iş yerinizde kullanabileceğiniz en iyi televizyonları görebileceksiniz. Bu televizyonlar arasında yüksek bütçeli, orta bütçeli ve düşük bütçeli televizyonlar bulunacak. Yalnız, bu listemizi kullanıcı yorumlarına, deneyimlerine ve tabii ki performans testlerine göre hazırlıyoruz. Bu yorumları, deneyimleri ve testleri incelerken, global çapta bir araştırma yapıyoruz. Bu sebepten ötürü, listemizde göreceğiniz bazı televizyonlar, ülkemizde olmayabilir. Bu yüzden farklı satın alma yöntemleri denemek isteyebilirsiniz. Son olarak söyleyelim, bu yazımız düzenli olarak güncellenecektir. Bu yüzden, yeni televizyonlar çıktığı zaman, bu yazıyı tekrar ziyaret etmeyi unutmayın!

Son Güncellenme Tarihi: 5 Ağustos 2017

En iyi 4K Ultra HD televizyonlar

Yüksek Bütçeli – En İyi 4K Ultra HD Televizyon

5 Ağustos 2017 tarihi itibariyle, 4 adet en iyi televizyonlar yazısına sahibiniz ve bu yazımızdan en az 3 tanesinin en iyi televizyonu, LG C7 OLED TV olarak geçiyor ve sürpriz: En iyi 4K Ultra HD televizyon da LG C7 OLED TV. LG markası gerçekten LG C7 OLED TV ile oldukça güzel bir iş çıkarttı. Bu televizyondaki görüntü kalitesi, bizce şu an piyasada olan başka hiçbir televizyonda bulunmuyor. Bunun en büyük nedeni ise, LG C7 OLED TV cihazının adı üstünde, OLED TV olması. Eğer az ışıklı bir odaya sahipseniz veya televizyonunuza direkt karşıdan değil de, farklı açılardan da bakıyorsanız, LG C7 OLED TV en iyi seçiminiz olacaktır çünkü LG C7 OLED TV fiyatına yakın olan hiçbir televizyon, LG C7 OLED TV kadar başarılı değil karanlık odalarda ve farklı izleme açılarında.

Yüksek Bütçeli – İyi 4K Ultra HD Televizyom

LG C7 OLED TV her ne kadar kusursuz bir televizyon gibi gözükse de, çok küçük bir kusuru var: Parlaklık. Bu durumda, eğer daha parlak bir televizyon arıyorsanız, piyasada LG C7 OLED TV televizyonuna tek bir alternatif bulunuyor: Sony X930E 4K LED TV. Tabii Sony X930E 4K LED TV cihazı, adı üstünde LED TV olduğu için, LG C7 OLED TV cihazından daha az kaliteli bir görüntü kalitesi sunuyor. Fakat Sony X930E 4K LED TV, parlaklık konusunda kesinlikle daha başarılı bir cihaz.

En iyi oyun televizyonları – PS4 Pro ve diğer platformlar için en iyileri!

Orta Bütçeli – En İyi 4K Ultra HD Televizyon

Sony X900E 4K TV, daha önce sıraladığımız iki televizyona göre daha düşük bir ücret istiyor sizden. Sony X900E 4K TV cihazının en büyük artıları ise, ışıklandırma konusunda ve tasarım konusunda, diğer iki televizyondan daha başarılı olması. En azından Sony X900E 4K TV ile LG C7 OLED TV yarışabilir. Fakat Sony X900E 4K TV, Sony X930E 4K LED TV cihazını kesinlikle geride bırakıyor. Bu televizyonun da sunduğu görsel kalite, Sony X930E 4K LED TV ile benzer fakat parlaklık konusunda kesinlikle geride. Yani, eğer sizin için parlaklık önemliyse, yüksek bütçeli olan televizyonlar şimdilik daha uygun bir seçim olarak görünüyor.

Orta Bütçeli – İyi 4K Ultra HD Televizyon

Eğer televizyonunuzu ışıklandırma problemi olmayan, aydınlık bir odada kullanmayı düşünüyorsanız, orta bütçeli televizyonlar arasından tek seçiminiz Samsung MU9000 olabilir. Samsung MU9000, bir önceki orta bütçeli televizyona göre, yansımaları çok daha güzel bir şekilde karşısındaki insana sunuyor, çok fazla problem yaratmıyor.

En iyi 4K ve HDR oyun televizyonları

Düşük Bütçeli – En İyi 4K Ultra HD Televizyon

TCL P607 Roku TV sanıyoruz ki, uygun bir fiyata alabileceğiniz en iyi 4K Ultra HD televizyon. Öyle ki, TCL P607 Roku TV içerisinde birçok yüksek teknoloji bulunuyor. Mesela, Local Dimming ve HDR teknolojileri ile orta bütçeli televizyonlar ile yarışabiliyor TCL P607 Roku TV. 15ms değerindeki gecikmesi ve güçlü kontrastı ile kendi fiyat aralığındaki birçok televizyonu geride bırakan TCL P607 Roku TV, kesinlikle düşük bütçeli televizyon alıcıları için uygun bir seçim olabilir.

Düşük Bütçeli – İyi 4K Ultra HD Televizyon

Eğer TCL P607 Roku TV televizyonundan biraz daha ucuz bir şey arıyorsanız, yine aynı markadan TCL S405 sizin işinizi görebilir. TCL S405 ile TCL P607 Roku TV arasında neredeyse hiçbir fark bulunmuyor. Sadece TCL S405 içerisinde bahsettiğimiz bazı yüksek orta bütçeli teknolojiler bulunmuyor. Bu yüzden, fiyat olarak daha uygun bir TV olarak çıkıyor karşımıza TCL S405.

PC monitörü olarak kullanabileceğiniz en iyi televizyonlar

En iyi 4K Ultra HD televizyonlar (Kullanıcı puanlarına göre.)

 1. LG C7
 2. Sony A1E
 3. LG C6
 4. LG EG9600
 5. LG B6
 6. LG E6
 7. LG EF9500
 8. Sony X930E
 9. Sony Z9D
 10. Samsung KS9000
 11. Sony X900E
 12. Sony X940E
 13. Samsung KS8000
 14. Samsung KS8500
 15. Samsung KS9500
 16. Vizio P Series 2016
 17. Vizio P Series 2017
 18. Samsung MU9000
 19. Sony X930D
 20. Samsung Q9F

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın