Elon Musk, sürücüsüz arabalarda uyumaktan 2 yıl uzaktayız, diyor

Elon Musk, sürücüsüz arabalarda uyumaktan 2 yıl uzaktayız, diyor

Tesla'nın CEO'su bunu söylüyorsa, bir bildiği var demektir.

Bilgisayar teknolojisi geliştikçe, hayatımızın her alanında yayılıyor ve yayılma hızını da artırıyor. Arabalara kadar giren bilgisayarlar, direksiyonun kontrolünü de bizlerden almaya başladı. Tesla gibi bütün gücünü bu alana veren şirketlerin yanı sıra, NVIDIA ve Apple gibi şirketler de sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışıyor. Yenilikçi kişiliğiyle tanıdığımız Tesla CEO’su Elon Musk, bu alanda oldukça çarpıcı bir açıklamada bulundu. CEO 2 yıl içerisinde sürücüsüz arabalar kendi kendine ilerlerken, bizlerin de içerisinde uyuyabileceğini söylüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Elon Musk

Elon Musk, tüneller kazmak için kurduğu şirketi Boring Company hakkında açıklamalarda bulundu. Arabaları tekerlekli platformlarda maksimum saatte 200 kilometre hızında taşıyacak olan sistem, Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin önde gelen ismi tarafından tanıtıldı. Bütün bunlar da ilgi çekici duruyor, ancak bizim asıl ilgimizi çeken ise sürücüsüz arabalar ile ilgili yaptığı açıklamalar oldu. Elon Musk’a göre, 2 yıl içerisinde sürücüsüz arabalar içerisinde uyumaya başlayacağız. Böyle bir açıklamanın sürücüsüz araba piyasasına adeta hakim olan, Tesla’nın başındaki isimden gelmesi hepimizi doğal olarak heyecanlandırdı. Pek çok sürücüsüz araba modeli bulunduran ve başarısını kanıtlayan şirketin, sunacağı yeni bir güncelleme ile kullanıcılarını memnun etme imkanı bulunuyor.

Tabii ki günümüz dünyasında, bu oldukça zor bir işlem olacaktır. Standart bir yol sisteminin bulunmaması ve sürücüsüz arabaları zorlayabilecek çılgın sürücüler, sorunlardan birkaçı olarak sıralanabilir. Şimdiye kadar yaptığı yeniliklerle sınırların kendisini durduramadığını kanıtlayan Tesla CEO’sunun, bu açıklamayı yaptıysa bir bildiği vardır diyebiliriz. Tabii ki bu açıklamayı tünel kazma şirketi üzerinden yapması da, ayrı bir düşünceyi aklımızda oluşturuyor. Acaba Elon Musk sürücüsüz arabalar için de, yüzeyde veya yer altında özel bir yol oluşturacak mı? Böyle bir proje oldukça maliyetli ancak sürücüsüz arabaların konforu açısından da yenilikçi olacaktır. Bakalım neler ile karşılaşacağız. Dilerseniz buraya tıklayarak Elon Musk ile yapılan röportajın tamamına ulaşabilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.