Elite Dangerous en sonunda PlayStation 4 platformuna da geliyor

Elite Dangerous en sonunda PlayStation 4 platformuna da geliyor

Elite: Dangerous, artık PlayStation 4 platformunda da bizlerle.

Frontier Developments tarafından verilen bilgilere göre, uzay simülasyonu tecrübesini başarılı bir şekilde sunan Elite Dangerous, PlayStation 4 platformuna da geliyor. Hem de çok yakın bir tarih olan, 27 Haziran 2017‘de. 30 Mayıs 2017 tarihi itibari ile ön siparişe açılacak olan oyun için,  2 dakika 16 saniye uzunluğunda bir duyuru fragmanı da yayımlandı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

elite dangerous playstation 4

Elite Dangerous, normalde PC platformları için çıkışını gerçekleştirmişti, ama bir süre sonra Xbox One ve Mac kullanan oyuncularla da buluştu. Daha evvel Elite Dangerous denemiş veya başka bir şekilde oyunla tanışmış olan oyuncuların da bildiği üzere, oyun PC platformunda HTC Vive ve Oculus Rift‘i destekliyor. Fakat, maalesef ki oyun PlayStation 4‘e çıktığında Sony‘nin PlayStation VR‘ını desteklemeyecek.

Oyunun gelecekte PlayStation VR destekleyip desteklemeyeceği yetkililer tarafından henüz açıklanmadı, fakat muhtemelen getirirler, en azından umutlarımız bu yönde. Hemen aşağıdan oyun için yayımlanmış olan duyuru fragmanını izleyebilirsiniz. Fragmanda oyun ile henüz tanışmamış olan oyuncular için, “Elite Dangerous nedir?” sorusunu cevaplayacaklar bilgiler veriliyor. Umarız ki PlayStation 4 için de, en azından gelecek bir tarihte Sony‘nin VR seti desteklenir de, tadını çıkara çıkara oynayabiliriz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.