Elektronik sigara patlaması, ağır yanıklara sebep oldu

Elektronik sigara patlaması, ağır yanıklara sebep oldu

Talihsiz adam içmeye devam edeceğim ama cebimde taşımayacağım dedi.

Teknolojinin yararlarıyla birlikte getirdiği zararlar da tartışılmıştır kimi zaman. Sigara içmenin ise zararları fazla tartışmaya açık olmasa da, sigara mı daha zararlı, yoksa elektronik sigara mı diye merak edeceksiniz haberimizi okuduğunuzda. Olayın, sigaranın kimyasal zararlarından çok, yakıcı etkisiyle ilgili olduğunu söyleyelim. Şöyle ki, Amerika Birleşik Devletlerinde bir adamın cebinde bulunan elektronik sigara patladı ve ağır yanıklara sebep oldu. Patlama, adamın iş yerindeki güvenlik kamerasına yansıdı. Patlama sonrası yanıklar fotoğraf olarak kaydedildi. Detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Elektronik sigara patlaması, ağır yanıklara sebep oldu

Olay, Teksas eyaletinde, bir iş yerinde gerçekleşti. O sırada işiyle meşgul olan adamın cebinde bulunan elektronik sigara patladı ve yanmaya başladı. Patlamayı fark ettikten sonra telaşlandığını ve hızlı hareket edemediğini belirtti şanssız adam. Pantolonunu yeterince hızlı çıkartamamasından ötürü, vücudundaki yanıkların derecesi arttı. Olaydan hemen sonra hastaneye kaldırılan adamda, 1. ve 2. dereceden yanıkların oluştuğu bildirildi. Adamın yanık tedavisi devam ediyor.

Başına böylesi bir talihsiz olay gelen adam ise kendisine gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirtti. Yaklaşık dört yıl önce sigarayı bıraktığını açıklayan adam, sonrasında aldığı fazla kilolardan ötürü, elektronik sigara içmeye başladığını söyledi. Yaşadığı talihsiz olay sonrasındaysa adam, bu cihazın yenisini alarak, kullanmaya devam edeceğini fakat artık cebinde taşımayacağını açıkladı. Patlamanın yaşandığı elektronik sigara pillerinin hangi tipte olduğuyla ilgili bir bilgi verilmedi. Bu tip piller, manganez, lityum, demir, kobalt ve nikel gibi farklı çeşitlerde bulunduğunu hatırlatalım.

Elektronik sigara patlaması, ağır yanıklara sebep oldu

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın