Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 28.12.2020

Yakın zamanda gerçekleşen bir Twitch yayını esnasında, Everyeye.it’te önemli bir isim olan Federico Fossetti, çok çarpıcı bilgiler verdi. Federico Fossetti tarafından verilen bilgilere göre Elden Ring geliştirme süreci çoktan bitti, oyun bizler için hazır durumda ve hatta Koronavirüs olmasaydı, aylar önce oyun bizlerle buluşmuş olacaktı. Dahası da, Elden Ring’in Dark Souls oyuncuları tarafından nasıl karşılanacağından da bahsetti.

Elden Ring hazır ve Koronavirüs olmasa, şu an oynuyorduk

Elden Ring hakkında verilen bilgilere göre yapım, Dark Souls oyuncuları tarafından çokça beğenilecek. Çünkü oynanış açısından çok benzer bir yapıda. Koronavirüs dönemi başlamadan önce Elden Ring’in geliştirme süreci bitmişti. 8 ay civarı normalde sürmesi gereken elden geçirme süreci de, bu sebeple uzamış oldu. Planlara göre Ekim 2020 ile Kasım 2020 ayları arasında çıkması planlanıyordu. Fakat FromSoftware planları değiştirmek zorunda kaldı.

Federico Fossetti, “Covid olmasaydı zaten oynuyor olurdun diyebilirim.” dedi konuşması esnasında. Bu konuda ciddi olduğunu söyledikten biraz daha sonra da kendisine, “Çıkış için elden mi geçiriliyor?” diye sorulunca, “Evet kesinlikle! Covid’in Mart 2020’de başladığını düşün, şimdi ise Aralık 2020 ayındayız, 8 aylık başarabilecekleri halde halledemedikleri cilalamanın tamamen ortadan kalktığını düşün, bu yüzden de çıkış konusunda devam etmediler.” dedi.

Federico Fossetti’ye, oyunun ne zaman geliştirilmeye başladığı sorulduğunda ise, “Pekala öyleyse, duyuru, eğer doğru hatırlıyorsam, 2 buçuk yıl önce olmuştu veya o civarda bir şeydi ama hala Project Great Rune olarak anıldığı zamanlar, onu ilk kez duyduğum zamanlardı ve bana hiçbir anlam ifade etmeyen ilk ekran görüntüsü dokusuz olarak gösterilmişti ve bu 4 yıl önceydi.” dedi.

Bu konuşmaların geçmiş olduğu yayının İngilizce halini bizlere sunan Reddit gönderisini de sizlerle paylaşalım, bir de kendiniz göz atın. Aşırı uzun süredir kendisinden herhangi bir haber alamadığımız Elden Ring, umarız ki iyi durumdadır. Özellikle de, Dark Souls gibi oyunlar varken bile bu kadar iddialı bir yapımken, kesinlikle çıkmasını isteriz. Çıksın, bize biraz işkence etsin de kendimize gelelim. Fakat asıl soru, “Kim bilir ne zaman çıkacak?”. Umarız ki, bu sorumuz da FromSoftware ekibi tarafından en yakın zamanda yanıtlanır ve biz de mutlu oluruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.