Ed Boon, Nintendo Switch ile ilgili bir görsel paylaştı

Ed Boon, Nintendo Switch ile ilgili bir görsel paylaştı

Bizi gelecekte nelerin beklediğini merak etmemek elde değil.

İlk olarak, Ed Boon’u tanımayanlar için kendisinin kim olduğundan bahsedelim. Ed Boon, NetherRealm Studios’un kurucusu. Sadece bu da değil, dünya üzerinde aşırı büyük bir hayran kitlesi bulunan dövüş oyunu serisi olan Mortal Kombat’ın eş yaratıcısı ve yine NetherRealm Studios’ta yaratıcı yönetmenlik yapan kişi. Şunu da ekleyelim, yakın bir tarih olan 16 Mayıs 2017 tarihinde, PlayStation 4, Xbox One ve mobil platformlarda oyuncularla buluşacak olan Injustice serisinin 2. oyunu, Injustice 2’nin geliştirici stüdyosunda çok önemli bir isim. Durum böyle olunca da attığı adımlardan bir anlam çıkarmak istiyor insan. Bugün bahsedeceğimiz o adımlardan bir tanesi de, Nintendo Switch hakkında.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Nintendo Switch. ed boon

Ed Boon, St. Patricks Day ismi ile bilinen Aziz Patrik Günü olan 17 Mart 2017 tarihinde, kendi Twitter profil sayfasında paylaştığı bir gönderide İngilizce, “Decided to SWITCH the red with green for St. Patricks Day.” yazısı bulunan yeşil bir Nintendo Switch görseli paylaştı. İngilizce yazmamızın sebebi, durumu açıklayacak olmamız. Şimdi, İngilizce bilmeyen arkadaşlar için, switch, kavram olarak değiştirmek anlamına geliyor. O Twitter gönderisinde büyük yazılarak dikkat çekmesinin sebebi, hem konsola değinmek, hem de gerçek anlamında kullanmak. Kelime anlamlarıyla çevirecek olduğumuzda, “Aziz Patrik Günü için kırmızıyı yeşil ile değiştirmeye karar verdim.” diye kabaca bir çeviri yapmamız mümkün.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Eğer fikrimizi soracak olursanız, bu gönderiyi Injustice 2 veya Mortal Kombat X’i Nintendo Switch’te görme ihtimalimiz olduğuna yorumladığımızdan bahsederiz. Nintendo Switch’in normal rengi kırmızı, yani dünya genelinde kapalı, dur gibi birçok anlamda kullanılabilir. Yeşil ise tam tersi olarak açık, geç gibi anlamlara geliyor. Şartlar böyle olunca da, ister istemez Nintendo Switch için yeşil ışık yakarak planlarının arasına yerleştirdiklerini düşünmek mümkün. Aziz Patrik Günü’nün yeşil temasından dolayı böyle gizemli bir gönderi paylaşmış olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü, olay sadece yeşil renk olsaydı, bunu başka görsellerle de yapabilirdi, fakat yeni piyasaya sürülmüş başarılı bir konsol olarak nitelendirilebilir Nintendo Switch üzerinden böyle bir şey yapması insana acaba diye sorduruyor. Henüz resmi bir bilgi olmasa da, NetherRealm Studios’tan bir Nintendo Switch desteği görme ihtimalimiz söz konusu olabilir. Bakalım şirket ilerleyen zamanlarda bu durum hakkında ne gibi bir açıklama yapacak. Hemen aşağıdan paylaşılan Twitter gönderisine göz gezdirebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.