EA’nın satış raporları açıklandı

EA’nın satış raporları açıklandı

Electronic Arts elde ettiği net kazancı açıkladı!

Çok sıkca kendinden bahsettiren Electronic Arts yapmış olduğu finansal raporda ne kadar kazanca sahip olduğunu açıkladı. EA mobil sektörü sayesinde bu senenin; geçen seneye göre karlı geçtiğini söyledi. Söylemiş oldukları net bilgiye göre son çeyrekte  323 milyon $ net kazanç sağlayan şirket, bunun büyük kısmını mobil oyunlar aracılığı ile sağladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Dijital sektörde verilen veriler ise şu şekilde: EA 1 sene içerisinde; tüm sektörde 1.2 milyon $ gelir elde etmekle birlikte, dijital sektördeki net kazancı 453 milyon $ .

electronic-arts-buildingBunun dışında  mobil platformlarda  büyük başarı sağladıklarını söyleyen EA; bu memnuniyetlerini Real Racing 3‘ün iOS sürümünün 30 milyon kez indirilmesi ile  günlük 2,5 milyon aktif oyuncuya ulaştıklarını söyleyerek belirtti. Diğer bir başarıları ise; The Simpsons : Tapped Out mobil oyununun çıktığı ilk günden bugüne kadar 50 milyon $ kazandırması oldu.

EA  mobil sektöründen duyduğu bu memnuniyeti; bize ilerki günlerde mobil oyunlara ağırlık vererek göstereceğini düşünüyoruz.

Yeni gelişmelerle sizlerleyiz. Takipte kalın.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.