EA’in Başı Battlefield 1943 İle Belada

EA’in Başı Battlefield 1943 İle Belada

Battlefield 1943 sözünü tutmayan EA aleyhine dava açıldı

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Edelson McGuire firması, Battlefield 3’ün PS3 versiyonunun alınmasını teşvik etmek için söz verdiği Battlefield 1943’ün ücretsiz sürümü dağıtılmayan kullanıcılar adına EA’e karşı bir dava açtı.

Davanın konusuna göre, asıl şikayet EA’in teklifinden cayması değil, bunu oyuncular, BF1943 edinme umuduyla BF3’ü aldıktan sonra yapmış olması. EA’in bunu daha resmi bir kaynak üzerinden değil de, çoğu müşterinin duyuruyu kaçırmasına sebep olan, Twitter üzerinden duyumuş olması da işin tuzu biberi olmuş durumda. Çünkü bu durum müşterilerin zarara uğratılmasının yanı sıra onlara hakaret nideliği de taşıyor firmaya göre, ki haksız bir çıkarım da değil.

Firma aynı zamanda, tam sürüm bir oyunun kaybedilmesiyle kıyaslandığında, BF3 genişleme paketlerinin bir uzlaşma adımı olarak “ilk olarak PS3 müşerilerine” dağıtılmasının anlaşma ile değiştirilmesinin de kesinlikle tatmin edici olmadığını belirtti.

Dahası, dava BF1943 teklifinin binlerce müşterinin aklını oyunun PC ya da Xbox sürümü yerine PS3 sürümün almaları için çeldiğini iddia ediyor. Firmaya göre EA, “tutamayacakları ve hiçbir zaman da böyle bir niyetleri olmadığı bir söz vererek binlerce müşterisini kandırıp haksız kazanç elde ettiğini” söylüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Avukatlık bürosundan davayı açan bir konuşmacı, Kotaku sitesine yaptığı açıklamada, sadece müşterilerine “tatmin edici bir tazminat” kazandırmak için onları temsil ettiklerini, yani sadece gerçekte planlanan Battlefield 1943 sürümünü istediklerini söylemiş.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın