EA, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarının 1 numaralı yayıncısı oldu

EA, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarının 1 numaralı yayıncısı oldu

EA tarafından yayımlanan yeni finansal yıl raporları da haberimizde. Oldukça ilginç bilgiler var.

Ubisoft, Microsoft ve Sony gibi büyük firmalar, finansal yılların raporlarını yayımlamaya geçen haftadan başlamıştı. Sadece birkaç dakika önce de benzer raporlar, EA cephesinden geldi. Need for Speed, FIFA ve Battlefield serileri ile ün salan EA, ilk yayımlanan finansal raporlara göre, 2017 finansal yılında PlayStation 4 ve Xbox One platformlarının 1 numaraları oyun yayıncısı oldu. EA çatısı altındaki Battlefield 1 oyunu, 2017 finansal yılı içerisinde 19 milyon oyuncuya ulaştı. Bu büyüme, Battlefield 4 oyunundan %50 daha fazla idi. FIFA 17 cephesinde ise işler daha iyiydi. Öyle ki, aynı zaman aralığında bu oyun tam 21 milyon oyuncuyu gördü. FIFA 17 ile hayatımıza giren senaryo modunu ise tam 12 milyon oyuncu ziyaret etti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

EA, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarının 1 numaralı yayıncısı oldu

EA, raporlarının devamında 2018 finansal yılı için planlarını da yayımladı. Sizlerin de yukarıdan göreceği rapora göre, Ekim 2017 ile Mart 2018 arasında karşımıza FIFA 18, Madden 18, NBA Live 18, NHL 18 ve UFC 3 çıkacak. Evet, UFC 3 dedik. Bu rapor ile yeni UFC oyunu da onaylanmış oldu. Tabii bir de yeni Need for Speed oyunu ile Star Wars Battlefront II bulunuyor. Yani EA, önümüzdeki finansal yıl içerisinde oldukça güçlü bir dönem geçirecek.

Tüm bu yeni oyunlar haricinde, şirketin bir de kazançları var tabii. Sizlerin de aşağıdaki tablodan görebileceği gibi 2017 finansal yılı içerisinde EA, oldukça güçlü dijital satışlara ulaştı. Rapora göre EA, tam oyun indirmelerinden 724 milyon dolar kazandı. Ek paketler ise, ana oyunlardan daha fazla para kazandırdı şirkete. Ek paketlerin kazandırdığı para ise 1,297 milyon dolar. Üyelik sistemleri ise şirkete 385 milyon dolar kazandırıyor. Son olarak, mobil platform ise 628 milyon dolar kazandırdı şirkete. Bu kazanılan paralar, geçen senenin finansal yılı ile karşılaştırıldığı zaman %20 artık gözleniyor.

EA, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarının 1 numaralı yayıncısı oldu

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.