EA tarafından FIFA Ultimate Team skandalı araştırılıyor

EA tarafından FIFA Ultimate Team skandalı araştırılıyor

Oyuncular, iddiaların gerçek olup olmadığını merak ediyor.

EA, geçtiğimiz günlerde yaşanan olayın FIFA Ultimate Team tarihinin en büyük skandalı olmaması için çaba sarf ediyor. Birkaç büyük FIFA içerik oluşturucusunun, bir EA çalışanının oyunculara binlerce euro değerinde FUT Icon kartları sattığı skandalına dair tepkilerini paylaşmasının ardından, EAGate etiketi bir gecede Twitter’da trend olmaya başladı. Bildiğiniz üzere, bu kartlara FIFA Ultimate Team’deki kutulara binlerce euro harcayarak ulaşma şansınızı artırabilirsiniz, ancak bir tane bile bu kartlardan kazanacağınızın garantisi yok.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

FIFA Ultimate Team skandalı EA yetkilileri tarafından araştırılmaya başlandı

Doğruluğu teyit edilemeyen mesajlar, bir EA çalışanının bu nadir kartları satışa sunduğunu gösteriyor. Binlerce euro değerindeki işlemler, şirketteki çalışanın bu kartlara doğrudan eriştiğini gösteriyor. İşin ilginç yanı, bu kartların önceki sahibi gözükmüyor. Yani, kartların daha önce herhangi bir sahibi olmamış. Bu da demek oluyor ki, birileri FIFA Ultimate Team’in sistemini devre dışı bırakarak kartlara ulaşmış.

Söylemeye gerek yok, yaşananların etkileri EA ve FUT’un imajı için ciddi olabilir. Yayıncı, iddialar ortaya çıktığından beri bu iddialarla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti. EA, “FIFA 21 Ultimate Team ögeleriyle ilgili olarak topluluğumuzda şu anda dolaşan iddiaların farkındayız. Kapsamlı bir soruşturma yürütülüyor ve uygunsuz bir davranış tespit edersek hızlı bir şekilde harekete geçeceğiz. Açık olmak istiyoruz. Bu tür davranışlar kabul edilemez ve burada olduğu iddia edilenlere hiçbir şekilde göz yummuyoruz. Bunun, oyundaki rekabette haksız denge konusunda nasıl endişe yarattığını anlıyoruz. Durum hakkında daha fazla netlik kazandıkça topluluk ile güncellemeler paylaşacağız.” dedi


FIFA 21
FIFA 21 inceleme    Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.