EA: “Şu an Wii U için oyun geliştirmiyoruz.”

EA: “Şu an Wii U için oyun geliştirmiyoruz.”

Olmadı Nintendo. Bu sefer olmadı.

EA‘nin bugün yaptığı bir açıklama göre, söz konusu firma şu an Wii U için oyun geliştirmiyor. Buna FIFA 14’ün ve daha önce sözü geçen Madden 25’inde dahil olmadığı söylendi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

EA’nin temsilcisi Jeff Brown, konu hakkında şu şekilde bir açıklama yaptı: “Şu an Wii U için herhangi bir oyun geliştirmiyoruz.” Böyle bir açıklamaya rağmen, EA’nin yakın gelecekte Wii U için bir şeyler düşüneceği söyleniyor.

20120228eamontrealFIFA 14 için ise EA, FIFA 13’teki düşük satış rakamlarından dolayı FIFA 14’ü bu sisteme düşünmediğini belirtti. Konu hakkında ise şu şekilde bir yorum yaptı:

” Tam 6 ay önce FIFA 13 Wii U için yayınlanmıştı. FIFA’yı bu şekilde HD oyun mekanizması ve yeni yaratıcı oynanış şekilleri ile oyuncuların karşısına çıkarmamıza rağmen, karşılaştığımız satış rakamları bizleri tamamiyle hayal kırıklığına uğrattı. Bu yüzden, FIFA 14’ü Wii U için geliştirmeyi düşünmüyoruz.”

Daha sonra yapılan yorumlar ise EA’nin tekrar PS3 ve Xbox’a yöneliyor olması ile ilgiliydi. Nintendo için sorulan sorulara ise Bob Summerwill, şu şekilde bir yorum yaptı:

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

“3. grup tarafı için Nintendo gerçekten her zaman fakir ve düşüktü. Mario ve Zelda’dan başka para kaynakları ne yazık ki yok.”

Wii-U-UK-Launch-bannerKonu hakkındaki bütün Tweet’ler ise Twitter’dan silinmiş durumda. Bunun sebebinin ise Bob’un bu şekilde Nintendo’ya “işe yaramaz” demesi ve 90’larda sıkışıp kalmış olmasını vurgulaması şeklinde gösteriliyor.

Tüm bunların yanında Activision’ın da Call of Duty: Ghosts’u Wii U için düşünmediği haberi, Nintendo’yu yeterince üzmüş durumda. Geçen yıl piyasaya sürülen Wii U, ne yazık ki beklentileri karşılayamadı. Şu an PSP gibi ya da o mod üzerinde, hayatına devam ediyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Wii U’nun durumu vahim. Bakalım Nintendo hamlesini yapacak mı?

Bizi takip etmeye devam edin.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.